Týmy se v Paříži dohodly na odkladu schválení pravidel pro rok 2021

Revoluční pravidla pro sezónu 2021 uvidíme až na konci října.
Týmy se v Paříži dohodly na odkladu schválení pravidel pro rok 2021 | Foto: Activepictures / Jiří Křenek

F1 a FIA před Grand Prix Kanady představily týmům na více než 200 stranách návrh technických, sportovních a finančních pravidel pro období od roku 2021.

Reakce ale nebyla dvakrát pozitivní. Podle spekulací vadí týmům vzhled nových vozů, jejich hmotnost a příliš málo technické svobody. Někteří byli ve své kritice ještě obecnější. Podle Mattia Binotta není současná podoba pravidel dostatečně zralá na to, aby se o ní mohlo hlasovat. 

Velké týmy vyhrály. Rozpočtový strop bude, ale velmi vysoko

Velké týmy vyhrály. Rozpočtový strop bude, ale velmi vysoko

Ve čtvrtek se v Paříži uskutečnila schůzka, na kterou dorazili zástupci F1, FIA, Pirelli, šéfové a techničtí ředitele týmů a také zástupci jezdců – Lewis Hamilton, Nico Hülkenberg a Alex Wurz (šéf asociace jezdců).

Všechny strany se dohodly, že schválení pravidel bude odloženo na konec října.

„Zatímco se klíčoví aktéři světového šampionátu F1 domnívají, že hlavní cíle stanovené pro budoucí soubor pravidel byly definovány, v zájmu sportu bylo dohodnuto, že nejlepšího výsledku bude dosaženo využitím prodlouženého času pro další upřesnění a další konzultace,“ uvádí tisková zpráva.

Před klíčovou schůzkou vyjádřily některé týmy (například Renault) obavu, že nyní začne tvrdý boj o každý článek, každou větu pravidel a nakonec z původních revolučních změn zbude jen torzo. 

V následujících týdnech a měsících čeká týmy, F1 a FIA řada dalších schůzek, které rozhodně nebudou jednoduché.

Foto: Activepictures / Jiří Křenek

Další článek: Haas povolil Magnussenovi účast v Le Mans po otcově boku

16:25 | Toro Rosso alias Alpha Tauri potvrdilo, že prošlo crash testy.
9:10 | Carlos Sainz vyhrál potřetí Dakar. Alonso 13.
16. ledna | Tata Communications po osmi letech ukončila partnerství s F1 při spolupráci na digitální transformaci sportu, uvedl Reuters.
15. ledna | Williams by měl být připravený včas na letošní testy. Claire Williamsová potvrdila, že vůz prošel crash testy. Vloni s nimi měl velké problémy.