Týmy se obávají brexitu. Situaci pozorně monitorují

Ferrari v minulosti (obdobi Alaina Prosta) v UK melo cast sveho technickeho oddeleni, zridilo jej v Guildfordu, protoze John Barnard nebyl ochoten se stehovat do Italie.

Ayrton Senna crazytunny  |  10. 12. 2018 19:19

Nestane se vubec nic.

Pierre Gasly Ferda.  |  10. 12. 2018 18:37

Já bych si uskutečnění Brexitu moc přál.
Samozřejmě jsem si vědom všech problémů, které tímto Britům nastanou, ale všeho dočasu.
Ono EU na tom zrovna nijak dobře není a když se podíváme jak zadlužení jsou Taliáni, Řecko, Portugalsko a Španělsko, tak je jasné, že jednou kolaps EU příjde a moc dlouho to trvat nebude.
A ten kolaps EU by se odchodem Británie pouze uspíšil a to je moc dobře. Ono je lepší spadnout na hubu z prvního schodu, než z vysokého žebříku.
A jak ten krach EU příjde, tak budem těnké guvna srať všichni.
A věřte, že by po svém odchodu Británie hubu nedržela a vytroubila hezky nahlas do celého světa co je na EU špatně a za jaké nesmysly hýří penězi.
Pak by EU nezbylo nic jiného, než se chytnout za nos a začít hledat chyby na své straně a snad by EU začala racionálně i přemýšlet.
Největší hrozba EU není totiž ze strany Brexitu, ale z rychle se vyvíjejíci Asie, která tu starou krásnou Evropu a hlavně zkostnatělou začíná zcela jasně válcovat.

Nico Hülkenberg Juthung  |  10. 12. 2018 21:46

Stará krásná Evropa, alespoň ta západní, pomalu, ale jistě přestává existovat a to hlavně díky xenofilní EU, která se dostala do spárů neomarxistických šílenců, vedoucí Evropu do záhuby. EU je pro mě největším zklamáním od sametu a ač jsem s nadšením volil pro vstup do EU, nyní jsem pro czexit a Británii přeji úspěšný brexit a inspiraci dalším zemím.

Pierre Gasly Ferda.  |  10. 12. 2018 22:10

Neboj, stejně jak se rozpadlo Rakousko-Uhersko a RVHP, tak se rozpadne i EU.

Kimi Räikkönen gardista  |  11. 12. 2018 12:11

Tak jestly pro tebe je samet zklamáný, volyl jsi EU a přeješ sy czexyt a celé Evropě potýže s Yrskem, tak to seš většý blb, než jsme doposud věděly.

Jistý Risty

Žádný Brexit nebude. Podívejte se na souvislosti - referendum velmi tesné a vyhráli zastánci brexitu jen proto, že lhali. Jakmile se to provalilo, podpora brexitu začala klesat a pokles se zrychlil ve chvíli, kdy se ukázalo, že vlastně ani nikdo nemá žádný plán brexitu. Jasně, je to nová situace, ale ti, kteří pro brexit horovali a vyvolali ho, tak si víceméně vůbec nepřipouštěli, že by brexit mohl projít referendem. A on prošel.
Takže tito lidé se vyděsili úplně maximálně a před svou zodpovědností raději utekli a ještě mají drzost se Mayové smát a házet ji klacky pod nohy.
Nejsem fanda brexitu a ani Mayové, ale ona musí řešit téměř neřešitelný problém a viníci ji ještě za její snahu kritizují.
Nakonec se nyní ukazuje, že po všech těch peripetiích si většina lidí brexit nepřeje (dle průzkumů, které ovšem nejsou nijak směrodatné) a ani si vlastně neuvědomovali, jaké výhody (i přes mnoho nevýhod) členství v EU přináší.
Pokud bude tvrdý brexit, tak já odhaduji rozštěpení Británie. Zůstane jen Anglie a Wales jako ti, kteří chtějí z EU (dle referenda), zatímco Skotský a Severoirský parlament jsou proti odchodu z EU a uvažují o vyhlášení nezávislosti (případ Skotska) či připojení se k Irsku (v případě Severního Irska) a poté zažádají o přijetí do EU (Skotsko).
Možná to vidím příliš jednostranně, ale zde se přesně ukazuje, že o některých otázkách by lidé sami o sobě v referendu neměli hlasovat z důvodu toho, že jsou sami strašně líní si o tom zjišťovat fakta a sami je posuzovat a na základě jich se rozhodovat.
Lidi v ČR nejsou Švýcaři. Lidi v ČR jsou lehce manipulovatelní a vůbec se nepídí po skutečnostech a argumentech. Jim stačí, že to říká Zeman/Babiš/Tomio/komanči/ODS/Lidovci/Socani/Kalousek... (omlouvám se těm, které jsem vynechal) a vůbec se nepídí, zda tomu tak skutečně je.
Lidi v ČR i díky výchově starší generace, která byla zvyklád jen sklonit hlavu a nepřemýšlet, budou papouškovat svého "vůdce", ale nebudou se namáhat přemýšlením, zda to dává smysl a zda oponent náhodou neříká pravdu.

Omlouvám se za sloho cvičení - resumé je, že brexit dle mého nebude (a samozřejmě se můžu mýlit )

No tak oni tak úplně nelhali. Jen mediální masou propagovali jen to, co se jim hodilo. A více než polovina lidí na to slyšela. A dobře jim tak. Když si lidi nejsou schopni zjistit všechno fakta o referendu, do kterého jdou volit a racionálně se rozhodnout (což, odmyslíme-li si vyšší a vyšší střední vrstvu obyvatel - musí vyjít ve prospěch setrvání v EU) tak jim patří právě ten tvrdý Brexit. To samé u nás (jak píšeš). Lidé tady v česku už si potřebují natlouct pořádně hubu aby konečně pochopili, že to, co do urny hodí má následky. A jak správně píšeš, češi nejsou náturou na nějaké veřejné referendum stavění. Jsou to vesměs vocasové, strašně snadno ovlivnitelní (plus mají ze všeho jenom prdel- stačí se podívat na veřejné referendum o novém brněnském nádraží). Ale ono na to, bohužel, taky dojde. Až Andrejovi dojdou všechny našetřené prachy na populistické hovadiny, bude muset sáhnout i na to referendum aby se zavděčil.

A ještě teda poslední myšlenka- Británie zcela jistě nepovolí referendum o odtržení součástí království. To území co jim z "říše" zbylo si střeží jako oko v hlavě. To neprojde.

To jestli by dnes dopadlo referendum jinak můžeme odsud jen spekulovat, to že nějaká agentura .... jak se dělají průzkumy ukázaly právě průzkumy před samotným referendem, stejně jako před volbou prezidenta USA. Já bych věřil jen takovému průzkumu, který si zfalšuju sám.
Myslim si, že lidi v Británii musí být už tím strašením o konci světa po odchodu z EU unaveni, mě už to taky pěkně se.e a to se sem nedostane zdaleka všechno, jdu si sem číst o formuli a zase ten Brexit, bojim se už i zvednout prkýnko na záchodě.
Pokud by v Británii bylo povoleno referendum o odtržení Skotska a S.Irska, byl by to jasný signál pro Katalánsko a už ani pomocí policejních obušků by to Madrid neustál.

No tak to veřejné mínění už tak bylo nakloněné proit brexitu (pro brexit nehlasovala nějaká závratná část občanů, třeba 80 ku 20). A s tím, jak vidí, že Brexit nebude až taková sranda tak je jasné, že to mínění se naklonilo nejspíše proti brexitu. A pokud ne, pak si britové ten tvrdý brexit zaslouží a přeji jim ho jak to jen jde :)

caterham  |  10. 12. 2018 20:04

Lzou vsichni a nejvic eurohujeri a bobecci jako ty. Po dvou vetach jsem ten tvuj blabol prestal cist. Kde mas hlidani spolecne hranice, ktere se slibovali?

Že Brexit projde si nepřipouštěla proevropská média (stejně jako zvolení Trumpa) a Cameron
A taky je dobré čerpat jinde než z českého zpravodajství. Zrovna minulý týden jsem četl noviny z Doweru a byl tam článek že pro Brexit tam hlasovalo cca 60% obyvatel a dnes je pro Brexit, světe div se, cca 60% obyvatel...
To že Brexit zařizuje Terezka, někdejší odpůrkyně Brexitu, je poměrně absurdní. Irové ať si raděj vyřeší důvody kvůli kterým je dodnes v Belfastu sedmimetrová zeď s průchody které se na noc uzamykají, pak jim uvěřím nějaký jednotný postoj.
No a k tomu referendu, uvědomujete si že do EU vstoupila ČR právě referendem? Pak by bylo zřejmě třeba nekompetentní rozhodnutí napravit, ne?

Příspěvek byl 4× upraven, naposled 11. 12. 2018 00:27

Náprava znamená revokovat všechno z minulosti? Takže budeme revokovat v dnešní době i založení československa? Myslím, že z hlediska chronologické kontinuity jsou určitá rozhodnutí z minulosti již neměnná, respektive bez možnosti změny. Nemůžeš znovu hlasovat o vstupu, když už jsi tam. Můžeš hlasovat ale o vystoupení, to je zcela legitimní.

To, že si vytáhneš noviny z Doveru, který je pod největším náporem té černé špíny z celého světa, a prohlásíš, že se tam nezměnil poměr zastánců/odpůrců brexitu, je dost manipulativní. Nemůžeš na základě jednoho 30tisícového města odvozovat výsledek názorů a nálad 66milionového státu.

Nic revokovat samozřejmě nelze. Je to jen ironie na zpochybňování kompetence voličů. Zajímavé, že při volbách to tak politici nevidí.
Na novinách z Doveru nevidím o nic víc manipulativního než na průzkumech čítajících max. nízké tisíce no name respondentů.


1 2

Přihlásit k odběru
Posílat příspěvky na adresu:

13:23 | Pérez musí měnit převodovku + 5 míst.
11:09 | Renault má nového sponzora: Verizon Media. Na vozech se objeví také loga propagující Yahoo.
20. září | Correa už není v umělém spánku, i když ještě nebyl zcela probuzen. Jakmile budou vyléčeny problémy s plícemi, čekají ho další operace nohou.
20. září | Pérez napomenut za incident s Magnussenem.

GP Singapuru 2019

Pátek 20. září 2019
1. trénink Verstappen (1:40.259)
2. trénink Hamilton (1:38.773)
Sobota 21. září 2019
3. trénink Leclerc (1:38.192)
Kvalifikace Leclerc (1:36.217)
Neděle 22. září 2019
Závod 14.10