Týmy se kvůli vyrovnanosti pole věnují detailům, které by dříve ignorovaly

Většina letošních vozů si je výkonnostně tak blízko, že inženýři hledají zrychlení v oblastech, které v minulosti považovali za druhořadé.
Týmy se kvůli vyrovnanosti pole věnují detailům, které by dříve ignorovaly

Symbolem letošní vyrovnanosti se staly druhé části kvalifikací, ve kterých dělí postupovou desítku často jen několik málo desetin sekundy. Sebemenší chyba jezdce má proto velký vliv na umístění, to samé platí pro inženýry.

"Vývojové tempo bude letos opravdu ostré, protože v minulosti jste věci, které znamenaly přínos půl desetiny sekundy, odkládali stranou a věnovali se něčemu jinému. Ale 50 tisícin sekundy je (dnes) jedno místo, takže budete nasazovat věci s čím dál menšími zisky," konstatoval sportovní šéf McLarenu Sam Michael.

Předmětem zájmu se tak stávají oblasti, které dříve byly vedlejší. "Sranda je, že to klade větší důraz na mechaniku, protože aerodynamice se věnujete v každém případě.  Z krátkodobého hlediska obvykle mechaniku obětujete aerodynamice, protože znamená zisk jedné desetiny, zatímco z aerodynamiky můžete dostat dvě a půl až tři desetiny. Ale takhle to teď už nebude. Aerodynamika je pořád prvořadá, ale teď si musíte najít čas i na ostatní věci," dodal Michael.

Další článek: Gribkowsky půjde do vězení, žalobci označují Ecclestona za spolupachatele

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10