Týmy se kvůli vyrovnanosti pole věnují detailům, které by dříve ignorovaly

Většina letošních vozů si je výkonnostně tak blízko, že inženýři hledají zrychlení v oblastech, které v minulosti považovali za druhořadé.
Týmy se kvůli vyrovnanosti pole věnují detailům, které by dříve ignorovaly

Symbolem letošní vyrovnanosti se staly druhé části kvalifikací, ve kterých dělí postupovou desítku často jen několik málo desetin sekundy. Sebemenší chyba jezdce má proto velký vliv na umístění, to samé platí pro inženýry.

"Vývojové tempo bude letos opravdu ostré, protože v minulosti jste věci, které znamenaly přínos půl desetiny sekundy, odkládali stranou a věnovali se něčemu jinému. Ale 50 tisícin sekundy je (dnes) jedno místo, takže budete nasazovat věci s čím dál menšími zisky," konstatoval sportovní šéf McLarenu Sam Michael.

Předmětem zájmu se tak stávají oblasti, které dříve byly vedlejší. "Sranda je, že to klade větší důraz na mechaniku, protože aerodynamice se věnujete v každém případě.  Z krátkodobého hlediska obvykle mechaniku obětujete aerodynamice, protože znamená zisk jedné desetiny, zatímco z aerodynamiky můžete dostat dvě a půl až tři desetiny. Ale takhle to teď už nebude. Aerodynamika je pořád prvořadá, ale teď si musíte najít čas i na ostatní věci," dodal Michael.

Další článek: Gribkowsky půjde do vězení, žalobci označují Ecclestona za spolupachatele

18:12 | Ještě je to trochu daleko, ale pro závodní víkend se očekávají nižší teploty (kolem 24 °C) a hlavně déšť.
22. června | Nico Hülkenberg se oženil. Vzal si dlouholetou přítelkyni Egle Ruskyte.
21. června | Tip: Pokud cestujete, nebo chytáte nějakou zahraniční televizi, může se hodit přehled kanálů, které ve světě vysílají F1: odkaz

GP Štýrska 2021

Pátek 25. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 26. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. června 2021
Závod 15.00