Týmy se dohodly, že schody na nosech vozů příští rok zakryjí

Nevzhledné nosy současných monopostů by mohly mít krátkou životnost, příští rok sice na vozech zřejmě zůstanou, ale nemusely by být vidět.
Týmy se dohodly, že schody na nosech vozů příští rok zakryjí

Když letošní vozy začaly vyjíždět na prezentacích a závodních okruzích, většina nemile překvapila tvarováním nosu. Týmy se shodly, že jsou nosy se schody tak ošklivé, že je třeba je změnit. Mělo by se to podařit už příští rok.

"Dohodli jsme se na pravidlu, které povoluje ´panel cudnosti´, což ve svém důsledku znamená, že můžete vzít současné vozy, které mají schod, a zakrýt ho," vysvětloval technický šéf McLarenu Paddy Lowe.

"Je to zařízené tak, že ten laminát a velikost panelu jsou omezené, abyste z toho nemohli získat výhodu v aerodynamice a také aby to nesehrálo žádnou roli při nárazu."

"Ještě to nebylo formalizované, ale všechny týmy s tím souhlasí a já nevidím důvod, proč by se to nemělo realizovat. Pokud se všichni shodneme na technické úrovni, tak je to dobrá věc a uskuteční se to. Nevidím moc překážek. Problematické to bývá v oblastech, které jsou víc politické."

Aby pravidlo vešlo v platnost, musí projít schvalovacím procesem u Mezinárodní automobilové federace. Schody na letošních monopostech vznikly konfliktními požadavky na bezpečnost, které omezují výšku nosu vpředu pro snížení rizika při kolizích s jiným vozem, a požadavky na aerodynamiku, které upřednostňují co nejvyšší nos pro efektivní proudění vzduchu pod vozem.

Další článek: McLaren: Singapur ukáže, jestli dokážeme ohrozit Red Bull v šampionátu

9:00 | Lewis Hamilton může tento víkend vyrovnat Schumacherův rekord v počtu vítězství. I proto bude Netflix natáčet tento týden právě u Mercedesu.
20:10 | Fernando Alonso navštívil továrnu Renaultu.
21. září | Velká cena Eifelu nebude bez fanoušků. Na Nürburgringu počítají s prodejem 20 tisíc vstupenek. Prodej začne zítra.
20. září | Zak Brown má důvod k oslavě. Jeho United Autosports vyhrál 24h Le Mans v kategorii LMP2.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10