Týmy se dohodly na společné prezentaci nových vozů

Monoposty 2010 se představí ve Valencii.

Týmy formule 1 pracovaly již několik měsíců s plánem představit všechny vozy pro následující sezónu společně a v Monaku se na něm konečně dohodly. Na společné akci prezentují monoposty na konci ledna ve Valencii.

"Všechny týmy se dohodly na společné prezentaci," potvrdil ředitel Mercedesu GP Nick Fry. "Chceme, aby to byla událost jak se patří. To místo nám v tomto ohledu hodně pomáhá s komunikací a marketingem.

"Dnes odpoledne odsud pojedu na jednání, abychom tuto záležitost probrali. V tuto chvíli bych nechtěl prozrazovat detaily, ale myslím, že to bude velmi inovativní."

Podle Frye se jedná o další příklad spolupráce mezi týmy. Jedním z cílů společné prezentace je úspora nákladů.

Společný termín ale vyžaduje, aby měly všechny stáje své vozy připravené ve stejnou dobu, což se zřejmě nepodaří.

"Já v tu dobu mít auto nebudu. Mohl bych přijet s Matchboxem," vtipkoval šéf Lotusu F1 Tony Fernandes.

Nabízí se možnost, že některé prezentované vozy nebudou v definitivní verzi, či spíše nebudou připravené vyjet na trať. Sébastien Buemi tento týden prozradil, že Toro Rosso představí svůj monopost 30. ledna. To je tedy také pravděpodobné datum společné prezentace.

Podle španělských médií se představení vozů uskuteční v Ciudad de las Artes y de las Ciencias - městském parku vědy a umění ve Valencii.

Diskuze (20) Další článek: Podle Robertsona Räikkönen odmítl formuli 1, ne naopak
21:03 | Albon bude jezdit s číslem 23.
11:42 | Max Verstappen lituje, že si nikdy nezazávodil s Fernandem Alonsem. V době, kdy přišel do F1, měl už Alonso nekonkurenceschopné auto.
15. prosince | Da Costa získal pole position pro první závod formule E, Vandoorne pátý, Massa po červených vlajkách devatenáctý. Závod od 13:00 na Eurosportu.