Týmy se dohodly na přesunu testů: lokality i termínu

Formule 1 dnes ráno představila změny v úvodu kalendáře pro letošní rok. Jak se dalo očekávat, došlo také ke změně termínu předsezónních testů.
Foto: Getty Images
Týmy se dohodly na přesunu testů: lokality i termínu | Foto: Getty Images

Předsezónní testy letos potrvají jen tři dny. Původně měly proběhnout od 2. do 4. března v Barceloně. Dnes ale bylo oficiálně potvrzeno, že sezóna začne o týden později, než bylo plánováno – v Bahrajnu.

Formule 1 potvrdila změny v kalendáři. Sezóna začne Bahrajnem a Imolou

Formule 1 potvrdila změny v kalendáři. Sezóna začne Bahrajnem a Imolou

Okruh Sachír už kdysi testy hostoval (naposledy v roce 2014) a byl téměř každý rok zvažovanou lokalitou. Nakonec se ale týmy vždy kvůli logistice a nákladům dohodly na tom, že testy zůstanou ve Španělsku.

Nyní ale sezóna začne v Bahrajnu, takže dává smysl uspořádat na tomto okruhu i testy. 

Podle Motorsport.com už bylo potvrzeno, že se testy uskuteční v Bahrajnu od 12. do 14. března – tedy v pátek až neděli dva týdny před prvním víkendem sezóny. 

Týmy dostanou o něco více času na přípravu nových monopostů. Původně měly vozy odcestovat do Španělska na přelomu února a března. Místo kamionů budou nyní přepravovány letecky a to mezi 4. a 5. březnem.

Je to poprvé v moderní éře, kdy se monoposty F1 vydají na trať poprvé „hromadně“ mimo Evropu. Můžeme však očekávat, že řada týmů absolvuje před odletem filmovací dny, kdy mohou odjet až 100 km.

Další článek: De la Rosa si myslí, že Alonso může vyhrát další titul

9:12 | Lando Norris dokončil karanténu a z Dubaje se vrátil do Velké Británie.
20. ledna | Loňský vůz Alfy Romeo měl označení C39, letošní bude mít C41, protože C40 je již dávno rozpracovaný vůz pro rok 2022 (původně 2021).
20. ledna | Alfa Romeo dnes potvrdila datum a místo prezentace 22. února ve Varšavě.
19. ledna | Sergio Pérez je dnes v továrně Red Bullu.