Týmy se dohodly na přesunu testů: lokality i termínu

Formule 1 dnes ráno představila změny v úvodu kalendáře pro letošní rok. Jak se dalo očekávat, došlo také ke změně termínu předsezónních testů.
Foto: Getty Images
Týmy se dohodly na přesunu testů: lokality i termínu | Foto: Getty Images

Předsezónní testy letos potrvají jen tři dny. Původně měly proběhnout od 2. do 4. března v Barceloně. Dnes ale bylo oficiálně potvrzeno, že sezóna začne o týden později, než bylo plánováno – v Bahrajnu.

Formule 1 potvrdila změny v kalendáři. Sezóna začne Bahrajnem a Imolou

Formule 1 potvrdila změny v kalendáři. Sezóna začne Bahrajnem a Imolou

Okruh Sachír už kdysi testy hostoval (naposledy v roce 2014) a byl téměř každý rok zvažovanou lokalitou. Nakonec se ale týmy vždy kvůli logistice a nákladům dohodly na tom, že testy zůstanou ve Španělsku.

Nyní ale sezóna začne v Bahrajnu, takže dává smysl uspořádat na tomto okruhu i testy. 

Podle Motorsport.com už bylo potvrzeno, že se testy uskuteční v Bahrajnu od 12. do 14. března – tedy v pátek až neděli dva týdny před prvním víkendem sezóny. 

Týmy dostanou o něco více času na přípravu nových monopostů. Původně měly vozy odcestovat do Španělska na přelomu února a března. Místo kamionů budou nyní přepravovány letecky a to mezi 4. a 5. březnem.

Je to poprvé v moderní éře, kdy se monoposty F1 vydají na trať poprvé „hromadně“ mimo Evropu. Můžeme však očekávat, že řada týmů absolvuje před odletem filmovací dny, kdy mohou odjet až 100 km.

Další článek: De la Rosa si myslí, že Alonso může vyhrát další titul

21:46 | Roman Staněk zdraví české fanoušky po prvním pódiu ve formuli 3! Video: Tomáš Enge odkaz
18:00 | Podle Mercedesu bylo Hamiltonovo kontroverzní výjezdové kolo rychlejší než to předchozí.
17:56 | Velká nehoda ve čtyřiadvacetihodinovce ve Spa, která připomenula události ne až tak dávné. Dva jezdci jsou v nemocnici, ale mimo ohrožení života. odkaz
14:05 | Steiner byl příliš velký pesimista. Tým stále pracuje na tom, aby Schumacher mohl do kvalifikace nastoupit. Šasi je ok, mění se převodovka. Tak jako tak ale odstartuje poslední (penalizace za převodovku).

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00