Týmy se dohodly na odkladu prvního zimního testu

Maďarské jednání ohledně podoby kalendáře předsezonních testů v roce 2014 přineslo první výsledky, týmy budou mít více času na vývoj nových vozů.
Týmy se dohodly na odkladu prvního zimního testu

Jednou z posledních změn, na které se šéfové jednotlivých stájí shodli, je odložení úvodního zimního testu, jenž se měl původně uskutečnit v týdnu od 19. ledna.

Podle nejnovějších informací byly jízdy ve Španělsku posunuty o jeden týden dozadu, a to z toho důvodu, aby týmy měly více času na vývoj svých monopostů pro ročník 2014, s informací přišel Autosport.

Dále se také horečně diskutuje o možnost konání zbylých dvou předsezonních testů na okruhu v Dubaji. Ačkoliv představitelé tamní tratě tuto možnost vítají, týmy se k ní staví spíše skepticky. Nelíbí se jim hlavně skutečnost, že by se takto důležitý test, v němž půjde zejména o získávání zkušeností s novými motory a pneumatikami, měl odehrát na trati, která není součástí závodního kalendáře.

Konečné rozhodnutí o podobě složení předsezonních testů pravděpodobně padne až po skončení měsíční letní přestávky.   

Váš názor Další článek: Lewis Hamilton v Maďarsku poprvé vyhrál pro Mercedes
15. prosince | Da Costa získal pole position pro první závod formule E, Vandoorne pátý, Massa po červených vlajkách devatenáctý. Závod od 13:00 na Eurosportu.
10. prosince | Zajímavé. Podle webu odkaz míří bývalý šéf Porsche v LMP1 Andreas Seidl do vedení McLarenu.