Týmy se dohodly na odkladu prvního zimního testu

Maďarské jednání ohledně podoby kalendáře předsezonních testů v roce 2014 přineslo první výsledky, týmy budou mít více času na vývoj nových vozů.
Týmy se dohodly na odkladu prvního zimního testu

Jednou z posledních změn, na které se šéfové jednotlivých stájí shodli, je odložení úvodního zimního testu, jenž se měl původně uskutečnit v týdnu od 19. ledna.

Podle nejnovějších informací byly jízdy ve Španělsku posunuty o jeden týden dozadu, a to z toho důvodu, aby týmy měly více času na vývoj svých monopostů pro ročník 2014, s informací přišel Autosport.

Dále se také horečně diskutuje o možnost konání zbylých dvou předsezonních testů na okruhu v Dubaji. Ačkoliv představitelé tamní tratě tuto možnost vítají, týmy se k ní staví spíše skepticky. Nelíbí se jim hlavně skutečnost, že by se takto důležitý test, v němž půjde zejména o získávání zkušeností s novými motory a pneumatikami, měl odehrát na trati, která není součástí závodního kalendáře.

Konečné rozhodnutí o podobě složení předsezonních testů pravděpodobně padne až po skončení měsíční letní přestávky.   

Další článek: Lewis Hamilton v Maďarsku poprvé vyhrál pro Mercedes

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.