Týmy se dohodly na další změně bodovacího systému

Formule 1 se před začátkem sezóny zřejmě dočká ještě jedné změny v bodovacím systému. Týmy se na jednání Sportovní pracovní skupiny dohodly na zvýhodnění vítěze závodu.

Na konci minulého roku FIA schválila rozšíření bodového hodnocení na prvních deset míst podle následujícího klíče: 25-20-15-10-8-6-5-3-2-1. Rozdíl mezi prvními čtyřmi jezdci byl vždy 5 bodů a týmy se rozhodly vyslyšet přání fanoušků, podle kterých by mělo být vítězství v závodě zvýhodněno.

Na svém pátečním jednání schválily navýšení rozdílu mezi prvním a druhým v cíli na sedm bodů, takže nová šablona nyní vypadá takto: 25-18-15-12-10-8-6-4-2-1. Tím došlo i ke snížení rozdílů mezi dalšími místy.

Aby si nový bodovací systém našel cestu do letošních pravidel, musí ho ještě schválit Komise F1 a Světová rada motorsportu. Mělo by se však jednat již jen o formalitu.

Návrhy, podle kterých by se bodově odměňovalo vítězství v kvalifikaci a nejrychlejší kolo v závodě, týmy neschválily. Neprošel ani návrh na stanovení minimálního počtu dvou zastávek v boxech během závodu. Povinná tak zůstává jedna zastávka, což vyplývá z povinnosti použít obě směsi pneumatik v suchém závodě.

Další článek: Představení týmu Mercedes GP Petronas