Týmy schválily trestné body pro jezdce

Již od příštího roku by jezdci mohli sbírat za své prohřešky trestné body. Stejně jako u řidičských průkazů by při dosažení určitého počtu dostali zákaz řízení.
Týmy schválily trestné body pro jezdce

Týmy trestný bodový systém odsouhlasily včera, informoval o tom Auto Motor und Sport. Ovšem jestli má začít platit od příštího roku, musí ho ještě schválit FIA.

Systém počítá s tím, že by všechny současné tresty zůstaly nezměněné, jen by navíc byly ohodnoceny body, které by se každému jezdci sčítaly za posledních 12 měsíců. Při dosažení 12 bodů by jezdec dostal zákaz startu na jeden závod a jeho konto by bylo vynulováno.

'Nejlevnější' jednobodové prohřešky by například byly pozdní příchod na tiskovou konferenci, překročení rychlosti v boxové uličce o méně než 10 km/h, vytlačení jezdce z trati, vyjetí mimo trať a získání výhody, přejetí bílé čáry na výjezdu z boxů či nedodržení vzdálenosti za safety carem.

Dva body by se jezdci přičetly například za způsobení kolize, nerespektování žlutých a červených vlajek, ulitý start či nedostavení se na vážení během kvalifikace. Tři body by stálo překročení rychlosti v boxové uličce o více než 20 km/h, způsobení nebezpečné kolize, nebo ignorování černé vlajky.

O výši bodů za jednotlivé přestupky ale budou týmy ještě jednat, takže dokud návrh neschválí Světová rada motorsportu, můžou nastat změny.

Další článek: Allisonův odchod Räikkönenovo rozhodování o budoucnosti neovlivní

18:19 | Nico Rosberg řekl na Sky Germany, že Toto Wolff šel za Christianem Hornerem, aby se omluvil, ale Horner omluvu nepřijal.
18:18 | Lewis Hamilton po závodě navštívil týmového lékaře. Cítil únavu a mírné závratě.
17:54 | Kromě Bottase dostal penalizaci pět míst pro Spa také Lance Stroll.
17:46 | Vettel, Sainz, Bottas a Stroll musí ke sportovním komisařům kvůli porušení předzávodního protokolu. Nejspíše nedorazilo na hymnu.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod Ocon