Týmy Renaultu už neočekávají takové problémy s motory

Týmy, které mají ve svých vozech pohonné jednotky Renault, věří, že se nebudou opakovat problémy francouzské společnosti ze začátku loňských předsezónních testů.
Týmy Renaultu už neočekávají takové problémy s motory

Renault do současné éry turbomotorů V6 nevstoupil nejlépe. Jeho pohonné jednotky oproti konkurenci od Mercedesu a Ferrari v loňských prvních předsezónních testech v Jerezu zaostávaly jak po stránce výkonu, tak hlavně po stránce spolehlivosti.

Po přepracování pohonné jednotky však šéfové Red Bullu a Toro Rosso prohlásili, že vše nasvědčuje tomu, že letošní předsezónní příprava bude mít z pohledu Renaultu hladší průběh.

„Renault udělal krok vpřed, o tom není pochyb,” prohlásil před začátkem letošních předsezónních testů šéf týmu Toro Rosso Franz Tost.

„Udělat ale krok vpřed je jedna věc. Teď bude záležet na tom, jak se dopředu posunul Mercedes.”

„Ohledně práce Renaultu jsem však pozitivní. Ve středu jsme byli prvním týmem, který vyjel na trať, a během filmovacího dne jsme bez žádných problémů odjeli 96 kilometrů.”

Renault o své letošní pohonné jednotce

Renault o své letošní pohonné jednotce

„To byl velký krok vpřed a doufám, že tady absolvujeme úspěšný test. Věříme v práci Renaultu a zbytek se uvidí.”

Technický ředitel Toro Rosso James Key pak dodal: „Jsou (Renault) rozhodně v mnohem lepší situaci než byli před rokem. Loni si prošli obtížným obdobím, velmi dobře se z toho ale dostali, takže uvidíme, co můžeme dělat.”

Šéfdesigner Red Bullu Rob Marshall rovněž věří, že jeho tým bude mít klidnější přípravy na letošní sezónu.

„Doufám v mnohem klidnější předsezónní období,” řekl. „Mělo by být méně dramatické. Motor už známe mnohem lépe, takže i když nás potkají nějaké problémy, doufám, že budeme mít rozumnější čas.”

Foto: Red Bull Media House

Další článek: Newey ani letos nevidí v Red Bullu favorita na titul

17:03 | Tento týden nás čeká: ve středu představení nového vozu Ferrari, v pátek pak v 6:30 prezentace vozu Haasu v boxové uličce v Bahrajnu. Od pátku do neděle pak předsezónní testy.
15:59 | F1 TV Pro nabízí aktuálně slevu 25 %.
5. března | Pandemie ovlivňuje WEC. Po odkladu Le Mans na srpen (aby tam mohli fanoušci) se posouvá start sezóny. Začne 1. května ve Spa, 13. června se pak pojede v Algarve.
5. března | V Baku se pojede bez fanoušků