Týmy projednají změnu pravidel: pevné restarty i penalizace za techniku

Pravidla pro příští rok se možná ještě dost výrazně změní. Auto Motor und Sport informuje o několika bodech, které by se měly ve finále dostat na jednání Strategické skupiny.
Týmy projednají změnu pravidel: pevné restarty i penalizace za techniku

Týmy chtějí formuli 1 trochu zjednodušit. V pravidlech stále zůstávají pevné starty po zajetí safety caru. Jakmile by bezpečnostní vozidlo opustilo trať, vozy by se seřadily na startovním roštu podobně jako po zahřívacím kole.

Pravidlo ale nakonec možná nikdy uplatněné nebude. Týmům vadí, že by to bylo nebezpečné, složité a že by ze sebe dělala F1 hlupáky. Přestože má pravidlo zlepšit show, v nejrůznějších anketách jsou fanoušci proti němu.

Výrazných změn by se mohly dočkat penalizace. Týmům vadí, že se dost často rozcházejí pořadí v kvalifikaci a pořadí na startu. Pokud dostane jezdec penalizaci za způsobení velmi vážné nehody o uplynulém závodním víkendu, je to ještě asi v pořádku (takových penalizací je jen několik ročně). Vadí ale penalizace za nasazení převodovky nebo použití šesté části pohonné jednotky. Nově by si mohl jezdec tento trest odpykat během zastávky v boxech. Dostal by penalizaci 5,10 sekund.

Někteří volají také po tom, aby jezdec musel využít stejnou pohonnou jednotku po celý víkend. Dnes je běžné, že mechanici po pátku vymění pohonnou jednotku za novou. Jezdec tréninky absolvuje s kusem, který je na konci své životnosti. Tímto zákazem by bylo možné o něco snížit personál na okruhu.

Zmizet v propadlišti dějin by měly také dvojité body v posledním závodě.

Další článek: V Abú Dhabí nastoupí v trénincích Ocon a Fong

19:29 | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
18:22 | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...
17:41 | Romain Grosjean si nasadil kameru na svou helmu a ukáže vám okruh Laguna Seca z vozu IndyCar. odkaz
17:26 | Pro iOs už je aplikace k dispozici. Pro Android bude brzy. Jmenuje se Williams Racing AR Launch 2021.