Týmy po defektu Rosberga Pirelli stále věří

Nico Rosberg prožil v pátečním tréninku horkou chvilku, když mu při rychlosti přes 300 km/h explodovala zadní pneumatika. Týmy ale Pirelli věří. Podle dosavadního vyšetřování nebyla na vině závada na pneumatice ale něco externího.
Týmy po defektu Rosberga Pirelli stále věří

„Samozřejmě jsme v neustálém kontaktu s Pirelli a sledujeme velmi pečlivě všechny analýzy,“ řekl Eric Boullier pro Motorsport.com.

Šéf McLarenu také prozradil zajímavou hypotézu. „Jak víte, není jednoznačná odpověď, ale prošli (Pirelli) všechny různé možnosti a nejpravděpodobnější je ta, že část karoserie mercedesu zavadila o pneumatiku. Neberte to jako prohlášení, protože neexistuje žádný důkaz, ale je to logické vysvětlení. Není to o struktuře pneumatiky nebo tak něco.“

Mercedes sice připustil, že přijal opatření, ale nemyslí si, že by na vině byla karoserie. „Strávili jsme spoustu času spolu s Pirelli analýzou toho, co se stalo, a snažili se odškrtnout všechna políčka z hlediska bezpečnosti. Nemohli jsme najít problém,“ řekl Toto Wolff. Podle něj Mercedes učinil všechna opatření, ale domnívá, že to byla výjimečná situace.

Aktualizace: Paddy Lowe kategoricky odmítl, že by za defekt mohla karosérie vozu

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Red Bull čeká na rozhodnutí Renaultu

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
3. srpna | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.