Týmy odsouhlasily testování v průběhu sezony

Týmy formule 1 schválily zavedení testů během sezony, a to už od příštího roku. Nové pravidlo musí ještě posvětit Mezinárodní automobilová federace.
Týmy odsouhlasily testování v průběhu sezony

Během sobotní noci většina týmů formule 1 odsouhlasila zavedení testů během sezony. Kromě klasických předsezonních testů by tak jezdci mohli na trať vyjet ještě čtyřikrát v průběhu sezony.  Tento plán však ještě musí být schválen Radou světového motorsportu Mezinárodní automobilové federace, která se má sejít koncem tohoto měsíce.

Testování by mělo být dvoudenní a konat by se mělo v úterý a ve středu po předem vybraných velkých cenách.  Konkrétní lokality dosud nebyly vybrány a jejich případné využití závisí především na finální verzi kalendáře pro následující sezonu.  Týmy by nejvíce ocenily testy v Barceloně a v Silverstonu. V této souvislosti se pak ještě hovoří o Spa a Budapešti.

Stáje si dále odsouhlasily, že předsezonní testy budou v roce 2014 tři, první z nich se bude konat kolem poloviny ledna ve španělském Jerezu. 

Další článek: Mercedes: V boji s pneumatikami nebudeme dneska rozhodně sami

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.