Týmy nesmí vynechat ani jeden závod, varovala FIA

Mezinárodní automobilová federace dnes oznámila, že pokud jakýkoliv tým vynechá závod šampionátu formule 1, poruší tím pravidla FIA a Concordskou dohodu.

Přitom Bernie Ecclestone tvrdil, že každý tým smí vynechat až tři závody, protože mu to umožňuje Concordská dohoda. Později to potvrdil prezident FIA Jean Todt s tím, že to projednala Světová rada motorsportu.

FIA ale dnes vydala jiné prohlášení: "Vzhledem ke zprávám o interpretaci klauzulí Concordské dohody o konceptu ´účasti´ týmu v šampionátu FIA formule 1 si FIA přeje vyjasnit následující. Ze sportovního hlediska a z pohledu pravidel musí každý tým zapsaný do šampionátu nastoupit do každého závodu sezóny. Každá neúčast, byť v jediném závodě šampionátu, by znamenala porušení Concordské dohody a regulí FIA."

O vynechání úvodních závodů se hovořilo v souvislosti s týmy Campos a USF1, které jsou podle Ecclestona nepřipravené se šampionátu zúčastnit.

Další článek: Úvod testů v Jerezu zkazilo počasí, nejrychlejší byl Rosberg

18:05 | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
17:44 | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
17:07 | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.
11:50 | Pirelli bude sponzorem závodu v Imole. Celý název závodu tak bude: Formula 1 Pirelli Gran Premio del Made in Italy e dell’Emilia Romagna