Týmy nesmí v průběhu sezóny předvádět aktuální vozy

Uzavřené ulice, desítky tisíc lidí a řvoucí (teď už méně) monopost formule 1. Týmy velmi často předvádí své monoposty po celém světě v rámci sponzorských akcí. Od letošního roku platí nové omezení.
Týmy nesmí v průběhu sezóny předvádět aktuální vozy

FIA před pár dny zveřejnila kompletní znění Sportovních a Technických pravidel. Většina novinek již byla probrána.

Článek 22.1 Sportovních pravidel nově popisuje využívání vozů pro předváděcí akce. Většina týmu na těchto akcích předvádí vozy starší specifikace (dva roky staré), ale nemusí to tak být vždy. Příkladem je například akce Goodwood Festival of Speed.

Nová pravidla týmům umožňují předvádět aktuální vůz dvakrát ročně při splnění určitých podmínek (speciální pneumatiky, oznámení FIA, délka maximálně 15 km), ale pouze v době od skončení posledního závodu do konce kalendářního roku. Nové pravidlo se tak nevztahuje na nejrůznější rozlučky se sezónou nebo oslavy titulů. 

Rekapitulace: Klíčové změny v sezóně 2015

Rekapitulace: Klíčové změny v sezóně 2015

Další článek: Kde se letos pojede Velká cena Německa?

27. února | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.