Týmy navrhují změnit test mladých jezdců na test závodních pilotů

Domenicali a Horner se shodují, že by bylo vhodné, aby se červencového testu mohli zúčastnit závodní piloti a zaměřili se na pneumatiky, Whitmarsh navrhuje odteď závodit s loňskými gumami.
Týmy navrhují změnit test mladých jezdců na test závodních pilotů

V červenci se v Silverstone mají konat testy mladých jezdců, týmy usilují o změnu programum, aby stáje mohly testovat pneumatiky se svými závodními jezdci. Argumentují, že by takový test pomohl i Pirelli.

"Je to něco, na čem bychom měli společně pracovat, aby to svět F1 vyřešil. Mám nápad, který samozřejmě musíme v nejbližších dnech prodiskutovat. Čeká nás test mladých jezdců. Vzhledem k faktu, že tato trať je velmi náročná na pneumatiky, můžeme s Pirelli udělat něco pro to, abychom tento problém vyřešili. Řekl bych, že bychom měli použít závodní jezdce, protože je to pro ně velmi důležité. Mohu vám garantovat, že z pohledu týmů jsme otevřeni hledání řešení. Vytěžili bychom z toho všichni," věří šéf Ferrari Stefano Domenicali.

Myšlence je nakloněn i šéf týmu Red Bull Christian Horner. "Máme tu za několik týdnů test. Momentálně je plánován pro mladé jezdce, ale možná by se měl otevřít současným či testovacím pilotům. Mohou poskytnout slušnou zpětnou vazbu, kterou by Pirelli mohlo využít na trati, kde zaznamenalo problémy," vysvětlil.

Naopak šéf McLarenu Martin Whitmarsh je skeptický a navrhuje začít odteď závodit s loňskými pneumatikami. "Osobně si myslím, že je příliš pozdě. Bylo to navrženo v sobotu, ale teď jsme získali další data. Myslím, že akce se měla udělat už předtím. Proč z toho dělat scénu? Máme pneumatiky, se kterými jsme závodili loni, mohou být vyrobeny, možná dokonce existují. Podle mě je to správná věc, kterou bychom měli udělat," věří.

Ředitel závodů F1 Charlie Whiting v neděli v noci potvrdil, že už se možnost změnit test mladíků na test závodních pilotů začíná oficiálně zvažovat. V rámci trestu za účast na tajném testu Pirelli s letošním vozem a závodními jezdci se červencového testu nesmí zúčastnit tým Mercedes.

Další článek: FIA pozvala Pirelli na zasedání Sportovní pracovní skupiny

15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.
11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00