Týmy nadále diskutují nad budoucností pneumatik

V současné době probíhá tendr na nového nebo staronového dodavatele pneumatik, ale současně se řeší i něco jiného.
Týmy nadále diskutují nad budoucností pneumatik

Force India přišla s poměrně dost kontroverzním nápadem – ať si týmy samy vyberou pneumatiky, které na závod chtějí. Podobné nápady se objevují a zase mizí, ale tento si nakonec osvojila Strategická skupina.

Diskuse ovšem pokračuje i nadále. Pirelli s návrhem tak úplně nesouhlasí a podle Auto Motor und Sport navrhuje jiné řešení. Místo současných 4 sad by Pirelli přišlo od příštího roku se 6 sadami. Na každý závod by Italové přivezli 3 druhy směsí dle svého výběru. Sedm z 13 sad pneumatik by dostaly týmy dle výběru Pirelli – šlo by jako dnes o dva druhy pneumatik. Šest sad by si pak mohly týmy alokovat dle vlastního výběru.

Red Bull přišel s jiným návrhem – alokace bude v rukou Pirelli, ale týmy si budou moci pro pět závodů sezóny vybrat pneumatiky jaké chtějí. A konečně Mercedes navrhuje vyřešit jeden z problémů – bezpečnost tím, že Pirelli určí jakousi referenci. Tedy jak minimálně měkké musí být sady pro konkrétní Grand Prix. Týmy si pak směsi zvolí samy.

Kromě toho se podle Tobiase Grünera řeší také mimořádný test pneumatik do mokra. To je samozřejmě problém, protože déšť nelze naplánovat a pokropení cisternou je nedostačující. Musíte mít okruh, který má umělé zavlažování. 

Nakonec by mohlo dojít k testu s letošními vozy v únoru příštího roku na okruhu Paula Ricarda. Připomeňme, že příští rok začne sezóna až v dubnu, takže čas bude. 

Další článek: Kanada: Mercedes v prvním tréninku nechal zbytek světa za sebou