Týmy Mercedes a Renault oficiálně potvrdily, že zůstávají ve formuli 1

Mercedes i Renault nezávisle na sobě potvrdily, že zůstávají ve formuli 1.
Týmy Mercedes a Renault oficiálně potvrdily, že zůstávají ve formuli 1

Je to jen pár desítek hodin, co Světová rada motorsportu schválila řadu změn, které mají pomoci F1 i týmům překonat současnou krizi. Pro některé ale může být pozdě. Williams už oznámil, že zahajuje proces, na jehož konci může být prodej části i celého týmu.

Světová rada motorsportu schválila řadu úprav pravidel

Světová rada motorsportu schválila řadu úprav pravidel

Mercedes a Renault naopak potvrdili svůj závazek zůstat ve F1. Úřadující mistři světa reagovali na spekulace, Renault zase ujistil, že se chystaná úsporná opatření nedotknou programu F1.

„Spekulace ohledně možného stažení z formule 1 jsou i nadále neopodstatněné a nezodpovědné,“ uvedl mluvčí Daimler AG.

„Sport přijal správná opatření k řešení důsledků pandemie Covid-19 a budoucí finanční udržitelnosti. Tyto kroky vítáme.“

„Naším jasným záměrem je v následujících letech pokračovat v závodění ve formuli 1 jako tovární tým Mercedes-Benz a to s naším vedoucím partnerem Totem Wolffem.“

Podobná slova uvedl také ředitel Renaultu Clotilde Delbos, kterého cituje agentura AFP. 

„Už jsme to veřejně řekli a potvrzujeme, že máme v úmyslu zůstat ve formuli 1. Nová pravidla, včetně rozpočtového stropu, jsou pro Renault dobrá, protože jsme do této oblasti investovali výrazně méně než někteří konkurenti, kteří utratili výrazně více peněz. Jsme ve formuli 1 a zůstáváme ve formuli 1.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Williams přišel o klíčového sponzora a reálně zvažuje prodej týmu

15:31 | Nürburgring prodal první várku lístků (5 tisíc kusů) za 2 hodiny. Bylo by to možná i rychleji, ale pod náporem zájemců padaly servery. Další lístky budou k dispozici v pátek.
9:00 | Lewis Hamilton může tento víkend vyrovnat Schumacherův rekord v počtu vítězství. I proto bude Netflix natáčet tento týden právě u Mercedesu.
21. září | Fernando Alonso navštívil továrnu Renaultu.
21. září | Velká cena Eifelu nebude bez fanoušků. Na Nürburgringu počítají s prodejem 20 tisíc vstupenek. Prodej začne zítra.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10