Týmy Mercedes a Ferrari odmítly spolupracovat na dokumentu Netflixu

Netflix natočil dokument z prostředí formule 1. Situaci filmařům komplikoval fakt, že dva z deseti týmů odmítly spolupracovat.
Týmy Mercedes a Ferrari odmítly spolupracovat na dokumentu Netflixu

Netflix natočil desetidílný dokument Formula One: Drive to Survive. První díl bude mít premiéru 8. března.

Loňská sezóna přinesla řadu příběhů. Jedním z těch nejdůležitějších byla nepochybně bitva mezi Sebastianem Vettelem a Lewisem Hamiltonem. Ferrari a Mercedes však odmítly s Netflixem spolupracovat.

„Bylo to všechno nebo nic,“ řekl výkonný producent Paul Martin, kterého cituje Autoweek. „Pokud byly podmínky dobré pro osm dalších týmů, tak měly být dobré i pro Mercedes a Ferrari.“

Ferrari své důvody neuvedlo a situaci nekomentuje. Jeho reakce ale není překvapením. Zejména za doby Maurizia Arrivabeneho se Scuderia uzavřela a udržovala si odstup i od novinářů. Neúčastnila se také žádné z dobrovolných aktivit – Ferrari jako jediné například nemá tým v eSport. Od nástupu Binotta se situace mění. Je to vidět například u příspěvků na sociálních sítích, které jsou podstatně uvolněnější.

Mercedes zmínil, že souboj mezi Hamiltonem a Vettelem zvýšil celosvětovou sledovanost. „Boj o mistrovství světa vyžaduje absolutně vše a žádá si od všech v týmu každý kousíček koncentrace,“ uvedla mluvčí. „Při každém rozhodnutí, které děláme, rozhodujeme v prvé řadě podle výkonu.“

Formuli 1 stoupla v roce 2018 sledovanost

Formuli 1 stoupla v roce 2018 sledovanost

Foto: Getty Images / Lars Baron

Další článek: Hamilton v zimě změnil svůj trénink a cítí se silnější

4. srpna | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
3. srpna | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
3. srpna | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.