Týmy Mercedes a Ferrari odmítly spolupracovat na dokumentu Netflixu

Netflix natočil dokument z prostředí formule 1. Situaci filmařům komplikoval fakt, že dva z deseti týmů odmítly spolupracovat.
Týmy Mercedes a Ferrari odmítly spolupracovat na dokumentu Netflixu

Netflix natočil desetidílný dokument Formula One: Drive to Survive. První díl bude mít premiéru 8. března.

Loňská sezóna přinesla řadu příběhů. Jedním z těch nejdůležitějších byla nepochybně bitva mezi Sebastianem Vettelem a Lewisem Hamiltonem. Ferrari a Mercedes však odmítly s Netflixem spolupracovat.

„Bylo to všechno nebo nic,“ řekl výkonný producent Paul Martin, kterého cituje Autoweek. „Pokud byly podmínky dobré pro osm dalších týmů, tak měly být dobré i pro Mercedes a Ferrari.“

Ferrari své důvody neuvedlo a situaci nekomentuje. Jeho reakce ale není překvapením. Zejména za doby Maurizia Arrivabeneho se Scuderia uzavřela a udržovala si odstup i od novinářů. Neúčastnila se také žádné z dobrovolných aktivit – Ferrari jako jediné například nemá tým v eSport. Od nástupu Binotta se situace mění. Je to vidět například u příspěvků na sociálních sítích, které jsou podstatně uvolněnější.

Mercedes zmínil, že souboj mezi Hamiltonem a Vettelem zvýšil celosvětovou sledovanost. „Boj o mistrovství světa vyžaduje absolutně vše a žádá si od všech v týmu každý kousíček koncentrace,“ uvedla mluvčí. „Při každém rozhodnutí, které děláme, rozhodujeme v prvé řadě podle výkonu.“

Formuli 1 stoupla v roce 2018 sledovanost

Formuli 1 stoupla v roce 2018 sledovanost

Foto: Getty Images / Lars Baron

Diskuze (30) Další článek: Hamilton v zimě změnil svůj trénink a cítí se silnější