Týmy mají zájem stát se vlastníky formule 1

Změna majitele formule 1 se stává horkým tématem a v Istanbulu se ke slovu přihlásily samotné týmy. Až bude sport na prodej, chtějí ho.
Týmy mají zájem stát se vlastníky formule 1

Diskuzi o možné změně majitele formule 1 spustila Murdochova News Corp, která vyjádřila předběžný zájem o případnou koupi tohoto sportu. Jejím partnerem je společnost Exor, která má přes rodinu Agnelliů vazby na Ferrari.

Ale stát se majiteli formule 1 by mohly týmy jako skupina. Možná ve spojení s News Corpem a Exorem. "Je žádoucí, aby obchodní práva vlastnily týmy," řekl šéf McLarenu a asociace týmů Martin Whitmarsh. "My týmy se musíme zabývat tím, jestli se chceme v budoucnu zapojit do vlastnického modelu, pokud bude chtít současný majitel (CVC) prodat. Domnívám se, že v jistou chvíli chtít bude."

"Týmy chtějí zajistit především stabilitu. Týmy chtějí zajistit udržitelnost tohoto sportu, což vyžaduje budoucí investice a odpovídající rozdělování příjmů mezi týmy. Většinu moc nezajímá, kdo je vlastníkem."

Šéf týmu Renault Eric Boullier vysvětlil, že si tento postoj žádá změna poměrů. "Pro formuli 1 je to nová éra," řekl. "Automobilky tu byly deset let a jejich hlavním byznysem byla výroba automobilů, ne formule 1. Dnes je většina týmů na roštu soukromými společnostmi a naším hlavním byznysem je formule 1. Takže náš pohled je zcela jiný než u předchozích účastníků a ano, myslím si, že bychom nějakým způsobem měli být zapojeni do vlastnictví a hrát klíčovou roli při propagaci formule 1."

Whitmarsh na závěr ujistil, že ať už bude majitelem formule 1 kdokoliv, budou se přenosy ze závodů i nadále vysílat na neplacených televizních stanicích.

Další článek: Pátek v Istanbulu: Déšť zakryl karty

18:07 | Norris dostal za nájezd do boxů jen napomenutí. Sportovní komisaři přihlédli k podmínkám na trati.
17:31 | Pokud se díváme správně, tak by měl Stroll i přes penalizaci zůstat 11.
17:30 | Lance Stroll dostal penalizaci 10 sekund a 2 trestné body za kolizi s Gaslym.
16:25 | Norrisovi hrozí penalizace za špatný vjezd do boxů. V 16:45 půjde kde sportovním komisařům.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Bottas
Sobota 25. září 2021
3. trénink zrušen
Kvalifikace Norris
Neděle 26. září 2021
Závod Hamilton