Týmy kývly na vyšší poplatky za účast v šampionátu

Z pohledu týmů už nic nebrání podpisu nové Concordské dohody, dokonce ani vyšší náklady na účast v šampionátu. Míč je teď na straně Ecclestona a FIA.
Týmy kývly na vyšší poplatky za účast v šampionátu

Týmy se tento týden sešly s Berniem Ecclestonem a prezidentem FIA Jeanem Todtem, aby všichni společně probrali novou Concordskou dohodu, která stanoví nejen přerozdělování příjmů formule 1, ale také způsob řízení tohoto sportu.

Na struktuře vedení byla nalezena shoda už dříve, a tak se čekalo, jak se týmy postaví k vyšším poplatkům za účast v šampionátu, které chce FIA. "Byla tu široká shoda v různých bodech, žádná vzpoura," prozradil šéf týmu Mercedes Ross Brawn.

"Diskutovali jsme o úrovni poplatků za účast a o důvodech, proč musí být taková. Nakonec došlo k obecnému konsensu o tom, co děláme. Bylo to konstruktivní jednání. Nikdy se všichni neshodnou na všem, ale nemyslím, že tam byl silný názor proti."

Týmy proto jsou připravené na podpis konečné verze Concordské dohody s platností na roky 2013 až 2020. "Z hlediska týmů to nic nezdržuje," deklaroval Brawn. "Je to mezi držitelem obchodních práv a FIA, oni si musí vyřešit své detaily a případné potíže. Nezdálo se, že jsou tu nějaké velké problémy. Myslím, že k tomu dojde velmi brzy."

Diskuze (18) Další článek: Nikomu uhýbat nebudu, varuje Webber