Týmy jsou znepokojeny kroky FIA a žádají dialog

Obavy vyvolal především rozpočtový strop.
Asociace týmů formule 1 se sešla ve středu v Londýně, aby diskutovala o nových pravidlech pro rok 2010 a o pokroku při podepisování nové Concordské dohody. Týmy chtějí pokračovat ve snižování nákladů jako doposud a žádají konzultace s FIA na téma nových pravidel.

"FOTA uskutečnila pozitivní a konstruktivní jednání, na kterém se dohodla, že bude pokračovat metodickým způsobem na definici dalších úsporných opatření pro roky 2010 a 2011. Pokračovat bude cestou, která byla započata v roce 2008."

"FOTA je znepokojena rozhodnutími, která přijala Světová rada motorsportu s ohledem na pravidla pro rok 2010, a proto naléhavě žádá konzultace s FIA," uvedly týmy ve svém prohlášení.

Největší obavy u týmů vyvolal dobrovolný rozpočtový strop ve výši 40 miliónů liber, který Světová rada schválila pro rok 2010. Týmy odmítají princip, podle kterého by v šampionátu soutěžily dvě kategorie týmů. Radost nemají ani z toho, že FIA potichu protlačila do pravidel medailový systém.
Sledujte F1Sport.cz na Facebooku Další článek
14. prosince | Pro @charouzracing budou v příštím roce závodit Louis Delétraz a Antonio Fuoco z Jezdecké akademie Ferrari.
13. prosince | Podle ruské zpravodajské agentury TASS potvrdí Williams v pátek Sergeje Sirotkina.
11. prosince | Podle odkaz je nyní favoritem na sedačku u Williamsu Sergej Sirotkin.