Týmy jsou blízko podpisu nové dohody o omezení zdrojů

Jednání o snižování nákladů ve formuli 1 pokračují a týmy v tichosti pokročily. Ke schválení mají připravenou novou dohodu.
Týmy jsou blízko podpisu nové dohody o omezení zdrojů

Dohoda o omezení zdrojů (RRA) ve své dosavadní formě nefungovala příliš dobře, protože její dodržování nebylo efektivně kontrolováno. Většina týmů se proto obrátila na Mezinárodní automobilovou federaci s žádostí o pomoc.

Najít shodu o všech parametrech nové dohody ale bylo velmi těžké a původní červnový termín se dodržet nepodařilo. Odpor kladl hlavně Red Bull, který na jedné straně nechtěl v této oblasti spolupracovat s federací, na straně druhé tvrdil, že dohodu blokuje proto, že nedostatečně pokrývá motory.

Další jednání ale nakonec přinesla pokrok, na světě je nová verze RRA, která řeší náklady na šasi i motory. "Měli jsme mnoho schůzek s FIA a týmy. V tuto chvíli myslím máme konečnou verzi dokumentu ke konečnému schválení," potvrdil šéf Ferrari Stefano Domenicali.

Žádné detaily z obsahu nové dohody zatím známé nejsou.

Další článek: Lotus si chce nechat Räikkönena i Grosjeana, v hrozbu Ferrari nevěří

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10