Týmy jednají o snížení přítlaku pro příští rok

Zavedení technických pravidel bylo odloženo a týká se to také 18palcových pneumatik.
Foto: Activepictures / Jiří Křenek
Týmy jednají o snížení přítlaku pro příští rok  | Foto: Activepictures / Jiří Křenek

Pokud se letos bude závodit, tak na loňských pneumatikách. Týmy totiž na konci loňského roku odmítly pneumatiky Pirelli pro rok 2020. Jak to bude v příštím roce? Určitě nebudou zavedeny 18palcové pneumatiky. F1 nejspíše zůstane u těch z roku 2019.

Proč týmy odmítly nové pneumatiky? Ross Brawn to vysvětlil

Proč týmy odmítly nové pneumatiky? Ross Brawn to vysvětlil

Vývoj vozů se však nezastaví, a tak existují obavy, že by dva roky staré pneumatiky mohly mít problémy.

Podle webu RaceFans se technická pracovní skupina dohodla na zavedení změn v oblasti karosérie, podlahy a křídel za účelem snížení přítlaku a tím i zatížení pneumatik. O tématu se bude dále diskutovat příští týden na jednání zástupců týmů.

Kromě toho se také debatuje o omezení aerodynamického vývoje. Týmy by měly mít možnost dohnat ztráty, ale současně nemá smysl investovat peníze do něčeho, co stejně nepřinese velký užitek na trati. Existuje možnost, že vývoj omezí zavedení žetonového systému, který by jednotlivé části vozu ohodnotil počtem žetonů. Tým by si pak sám zvolil, na které části vozu bude pracovat.

Foto: Activepictures / Jiří Křenek

Další článek: První pohled na Zandvoort v hře F1 2020

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.