Týmy jednají o možnosti odložit revoluční změny na rok 2022

Motory formule 1 sice utichly, ale v zákulisí se intenzivně vyjednává o novém kalendáři i všech důsledcích.

Podle Motorsport.com je na stole více scénářů a to včetně odkladu zásadních změn na rok 2022 a zmrazení vývoje některých komponent (šasi, převodovka, mechanické části). Aerodynamický vývoj by pokračovat mohl. 

Ve hře je i možnost, že by letošní sezóna pokračovala ještě na začátku příštího roku a ta další pak začala později. 

Každý zrušený závod (kromě Monaka, které nic neplatí) bude mít vliv na rozpočet týmů – zejména v příštím roce. Ekonomové také očekávají propad ekonomiky, což může negativně ovlivnit sponzorství.

Je tak reálné, že nová pravidla by vstoupila v platnost až v roce 2022, ale už v příštím roce by začal platit rozpočtový strop, který by omezil bezhlavé utrácení největších týmů při vývoji nových vozů. 

Odklad revolučních pravidel by také usnadnil situaci Pirelli. Vývoj 18palcových pneumatik je nyní omezen a totéž platí pro testy pneumatik na trati. 

Podle webu bylo pro devět z deseti týmů. Ferrari si vzalo čas na prozkoumání všech důsledků podobných kroků. Jednání mají pokračovat zítra. 

Další článek: Helmy a overaly jezdců v sezóně 2020

10:25 | Třetí současný jezdec pojede virtuální Le Mans. K Norrisovi a Verstappenovi (se stejným vozem) se připojí také Pierre Gasly, který bude v týmu třeba s Vergnem.
28. května | Obrat McLaren Group v prvním čtvrtletí: 2019: 284 milionů liber 2020: 109 milionů liber
22. května | F1 potvrdila, že stále jedná s britskou vládou o pořádání závodů. Nyní je komplikuje nutnost karantény po přicestování do země...
22. května | Podle Sky Sports by se v Silverstonu mohlo jet později v létě, až skončí opatření (nutnost karantény po příjezdu do země). Šéf okruhu je v tomto optimistický.