Týmy FOTA dnes diskutují budoucnost systému KERS

Také se podívají na kalendář 2010 a Dohodu o omezení nákladů.

Asociace týmů formule 1 (FOTA) dnes v Singapuru jedná o budoucnosti KERS.

KERS je systém pro znovuobnovu kinetické energie nepovinně zavedený pro letošní rok. V době úspor ale jeho vývoj stál týmy desítky milionů eur, a tak se členové FOTA dohodli, že jej příští rok používat nebudou.

Jenomže to bylo v době, kdy bylo členství pozastaveno týmům Williams a Force India a členy ještě nebyly USF1, Campos a Manor (Virgin).

Právě Williams nadále pokračuje ve vývoji svého elektromechanického řešení KERS. Dohoda coby výsledek dnešního jednání FOTA je tak důležtá.

Kromě KERS týmy jednají také o úpravách v pondělí představeného kalendáře 2010 (zde). Problémem je logistika, a to zejména mezi Velkou cenou Monaka a Turecka jen týden po sobě. Do Turecka se normálně jezdí po zemi, resp. po vodě. Pokud by se cestovalo letadlem, má to zase vliv na Velkou cenu Kanady, která je v plánu po Turecku.

Třetím hlavním tématem, které budou týmy FOTA diskutovat, jsou detaily Dohody o omezení nákladů. Ta vznikla jako součást uzavření míru mezi FOTA a FIA v době kulminace hrozeb vzniku alternativní závodní série.

Další článek: GP Singapuru 2009 - neděle

27. února | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.