Týmy formule 1 potřebují víc než jen jednoho šéfa, říká Wolff

Sportovní šéf Mercedesu si myslí, že dny, kdy měl tým formule 1 jen jednoho lídra, končí.
Týmy formule 1 potřebují víc než jen jednoho šéfa, říká Wolff

Mercedes nemá jednoho jasného šéfa. Ve vedení je Toto Wolff, který sice mluví za tým asi nejčastěji, formálně má ale na starosti sportovní a komerční záležitosti. Pak je zde Paddy Lowe, který má pod palcem techniku. Teoreticky bychom do vedení mohli zahrnout také Nikiho Laudu, který nemá exekutivní funkci.

Podle Toto Wolffa je tento model mnohem lepší. „Nebudeme opakovat chyby z minulosti,“ řekl Wolff pro Autosport. Podle něj by neměl vše řídit jeden člověk, protože to nezvládne.

„Kdyby měl někdo významnou technickou roli a současně by měl být v interakci s klíčovými partnery – jako je FIA, FOM, velcí sponzoři a vedení Daimleru, tak bychom jeho úsilí rozmělnili.“

„Jednou z klíčových věcí je nominovat lidi do rolí v závislosti na jejich dovednostech a schopnostech a postarat se o to, aby zůstali ve své oblasti kompetencí,“ vysvětluje Wolff.

Podle Wolffa už týmy nejsou těmi organizacemi, kterými byly před několika lety. Je prý potřeba jednotlivé lidi dát tam, kde podají nejlepší výkon a vytvořit jim podmínky, aby tohoto nejlepšího výkonu mohli dosáhnout.

„Přechod byl poměrně bezproblémový. Pro Rosse (Brawna) bylo těžké akceptovat změnu této role. Přišel do F1, aby se stal jediným výchozím bodem, jak tomu říkal. Pokud ale máme 800 lidí a z toho 400v Brwixworthu, tak už není jeden výchozí bod.“ 

Další článek: Ecclestone snil o Velké ceně Ruska tři desetiletí, v Soči mají teď problémy