Týmy F1 projevily zájem o produkty Haas Automation

Gene Haas řekl, že se na něj obrátily další týmy formule 1 se zájmem o produkty jeho společnosti Haas Automation.
Týmy F1 projevily zájem o produkty Haas Automation

Haas Automation je jedním z největších výrobců obráběcích strojů. Jeho výrobky využívají také týmy NASCAR, kde rovněž Haas se svým týmem Stewart-Haas působí.

„Hodně to děláme v NASCAR, spousta z našich soupeřů používá vybavení Haas Automation,“ řekl Haas.

„Týmy formule 1 se nás teď ptají, jak by si mohly obstarat vybavení od nás. Kdybychom tu nebyli, tak by se něco takového zřejmě nestalo. Pokud dokážeme závodit na těchto úrovních, dává to Haas Automation popularitu, kterou chceme.

Z marketingového hlediska přivádíme naše zákazníky na závody, což funguje velmi dobře, protože obzvlášť ve formuli 1 je více méně nemožné se vůbec dostat do boxů, pokud neznáte někoho z týmu. Spoustu našich speciálních zákazníků proto přivádíme pouze na tyto závodní okruhy.

Mají pak pocit výjimečnosti, a to se následně projeví v jejich vztahu k nám a jaký mají vztah k lidem ve svém oboru. Jde jen o spojení špičkového týmu a špičkového výrobce obráběcích strojů, to je celé. Je to o propojení kvalitních, výkonných a vítězných strojů.

Haas chce propojit svůj tým F1 s týmem v NASCAR

Haas chce propojit svůj tým F1 s týmem v NASCAR

Je tu velký zájem a je dobré zapojovat lidi, nejen na straně obráběcích strojů, ale také na straně závodní. A spojovat tyto věci dohromady.“

Haas přitom z pohledu technologií vidí propojení mezi formulí 1 a NASCAR.

„Jsme tým NASCAR a tady děláme formuli 1,“ řekl. „Používají se tu velmi podobné technologie a spousta lidí z formule 1 se zajímala o to, jak některé věci dělají lidé v NASCAR, takže je tu velký zájem.

Máte dva sporty, které se nacházejí na vrcholu svého pole působnosti. Stock car proti formulovému závodění. Zdá se ale, že mají velký zájem zjistit, jak se každá z těchto sérií v průběhu let vyvíjela a co si z těchto dvou sérií mohou odnést.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Diskuze (1) Další článek: Od narození Enza Ferrariho uplynulo 120 let
13:52 | Latifi se sveze s vozem Force Indie v prvních trénincích v Austinu, Mexiku a Brazílii.
11:45 | Heineken se stane partnerem formule E
14. října | Závod WEC ve Fudži vyhrála Toyota 7 před Toyotou 8 (Alonso). Bylo to první vítězství tohoto vozu v letošní sezóně.
12. října | Kvalifikace na první závod F3: Pole position získal Kuan Jü Čou. Armostrong 6., Schumacher 7., Ticktum 9.

GP USA 2018

Pátek 19. října 2018
1. trénink 17.00–18.30
2. trénink 21.00–22.30
Sobota 20. října 2018
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 21. října 2018
Závod 20.10