Týmy dostanou v Silverstonu pneumatiky navíc, čekají je tři až čtyři zastávky

Pirelli přiveze do Británie zvláštní tvrdou směs pro páteční tréninky, aby týmy mohly víc jezdit. Předpověď pro neděli hovoří spíše o větším počtu pit stopů.
Týmy dostanou v Silverstonu pneumatiky navíc, čekají je tři až čtyři zastávky

Pneumatiky navíc dostaly týmy už v pátek ve Španělsku, Pirelli jim je rozdalo proto, aby oživilo dění v trénincích. V pátek v Silverstonu učiní stejný krok, každý vůz dostane dvě sady nezávodní tvrdé směsi navíc k běžné alokaci pneumatik, aby jezdci mohli více kroužit.

Všechny pneumatiky budou poprvé vyrobeny novým procesem, který má zajistit, že už nebude docházet k oddělování běhounu. Pirelli si nechává v záloze řešení upravené konstrukce, kterou týmy testovaly v Kanadě.

"Dalším důležitým faktorem v Silverstonu samozřejmě bude notoricky proměnlivé britské počasí," upozornil sportovní šéf Pirelli Paul Hembery. "Nebylo by velkým překvapením, kdyby se v jistou chvíli dostaly do hry zelené přechodné a modré mokré pneumatiky Cinturato."

"Z tohoto důvodu je celkem těžké předpovídat počet zastávek v boxech v závodní den. Loni jsme viděli strategii dvou zastávek na suchu po dvou mokrých dnech, ale letošní směsi jsou měkčí, takže pokud zůstane sucho, mohli bychom mít tři až čtyři zastávky."

Další článek: Pérez si myslel, že je velmi dobrý, ale Button ho zasadil do reality

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
10:10 | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
8:58 | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.