Týmy chystají nové nosy, Red Bull to už přiznal

Který vůz má letos nejhezčí nos? Pokud je na vašem žebříčku Williams až někde hodně vzadu, tak to asi pro vás nebude dobrá zpráva. Očekává se, že většina týmů půjde touto cestou.
Týmy chystají nové nosy, Red Bull to už přiznal

Williams má skutečně ideální řešení. U ostatních týmů nejde o tolik typické kopírování, na krátkém nose pracují už delší dobu, je ale velmi těžké s ním projít nárazovými testy.

Red Bull má podle svých slov aktuálně tu nejlepší možnou verzi nosu pro tuto chvíli. „Není pochyb, že v budoucnu budeme mít jiné a jsem si jistý, že ostatní týmy připravují také jiné nosy, křídla a bůh ví co ještě,“ říká Rob Marshall pro Autosport.

Podle Marshalla měl tým připravených několik variant, ale nebylo dost času. „Po pravdě, jsme se tam (do Jerezu) dostali jen se zaťatými zuby. Ne proto, že by náš program nárazových testů neprobíhal dobře, to proběhl, ale protože jsme jako obvykle začali s designem vozu dost pozdě.“

Další článek: Renault to v Jerezu přiškrtil o 1,5 sekundy

18:05 | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
17:44 | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
17:07 | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.
11:50 | Pirelli bude sponzorem závodu v Imole. Celý název závodu tak bude: Formula 1 Pirelli Gran Premio del Made in Italy e dell’Emilia Romagna