Týmy chtějí formuli 1 zatraktivnit i po vizuální stránce

Na jednáních Strategické skupiny se uvažuje nejen o úsporných opatřeních, ale také o učinění formule 1 poutavější pro diváky.
Týmy chtějí formuli 1 zatraktivnit i po vizuální stránce

Hlavním tématem jednání týmů jsou v současnosti úspory, protože menší stáje mají velké obavy o svůj osud poté, co byly opuštěny plány na rozpočtový strop. Podle Autosportu se však Strategická skupina baví také o tom, jak udělat monoposty vizuálně poutavější.

Jde o prosté věci, jako jsou jiskry, které vznikají, když auto dře podlahou o trať. Dnes už to vídáme jen zřídka, ale s potenciálním návratem aktivního zavěšení se návrhy zabývají tím, jak jiskření vrátit v míře, jaká byla známá ještě na začátku 90. let.

Další věcí je opětovné odhalení brzdových kotoučů, aby bylo vidět, jak se při brzdění rozsvítí při vysokých teplotách. Dnes jsou brzdné systémy tak komplikované, že už není téměř nic vidět.

Debaty se vedou také nad úpravami aerodynamiky, které by vrátily vizuálně působivé atmosférické efekty, kdy se za vozem sráží voda.

Další možnosti, jak zatraktivnit formuli 1, vidí týmy v pevných restartech po safety caru, zkrácení závodů a nových technologiích pro zrychlení zastávek v boxech. Co projde Strategickou skupinou, dostane Komise F1 k posouzení jako návrhy pravidel.

Nevíme, jak udělat motory hlučnější, přiznává Ecclestone

Nevíme, jak udělat motory hlučnější, přiznává Ecclestone

Další článek: Montezemolo nařídil změny u Ferrari a odstranění byrokracie

20. června | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.
20. června | Za chvíli závod F3. Mokro, pravděpodobnost deště 100 %.
19. června | Toto Wolff řekl, že jeho komentáře, že by Mercedes mohl o jezdecké sestavě rozhodnout až v zimě, byl vtip... vystřelil si z opakovaných dotazů novinářů.
19. června | Ve 20:30 začíná kvalifikace IndyCar... debutuje Kevin Magnussen. Ve 23:00 pak závod formule E z mexické Puebly.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink Bottas (1:33.448)
2. trénink Verstappen (1:32.872)
Sobota 19. června 2021
3. trénink Verstappen (1:31.300)
Kvalifikace Verstappen (1:29.990)
Neděle 20. června 2021
Závod Verstappen