Týmy čekají v Šanghaji vyjádření FIA o F-průduchu Mercedesu

F-průduch Mercedesu stále není uzavřenou záležitostí. O budoucnosti této inovace zřejmě rozhodne závodní víkend v Číně.
Týmy čekají v Šanghaji vyjádření FIA o F-průduchu Mercedesu

Některé týmy stále nejsou spokojené s tím, že Mercedes používá na svém voze F-průduch. Ten je aktivován při sklopení horního dílu zadního křídla (aktivace DRS) a pomáhá navyšovat maximální rychlost na rovinkách.

"Za prvé je to velmi šikovné zařízení a klobouk dolů před Mercedesem, že ho do svého vozu integrovali," uvedl šéf Red Bullu Racing Christian Horner pro Sky Sports. "Dle našeho názoru se to opírá o šedou zónu pravidel. I když se doposud říkalo, že je to OK, my chceme mít do budoucna jistotu, než tomu budeme věnovat zdroje a finance."

Red Bull a některé další týmy proto chtějí po FIA garanci, že F-průduch nebude zakázán v průběhu letošního roku.

"Technický delegát Charlie Whiting vše zvažuje a během víkendu (v Malajsii) jsme s ním o tom několikrát diskutovali," pokračoval Horner. "Myslím, že chtěl čas na přemýšlení a my samozřejmě budeme respektovat jeho názor, až nám ho vysvětlí v Číně."

"Týmy pak budou čelit několika možnostem. Buď to akceptují a budou se případně věnovat vlastnímu řešení, pokud sedne na jejich vůz, nebo můžou podat protest, pokud my nebo někdo jiný nebude souhlasit s Charlieho interpretací."

Pokud by někdo podal proti F-průduchu Mercedesu protest, řešili by ho stewardi. Podle Hornera by se pak proti rozhodnutí stewardů nespokojená strana určitě odvolala, takže by tato záležitost skončila u Mezinárodního odvolacího soudu FIA.

Další článek: Red Bull vysvětlil, co se dělo s Vettelem v závěru GP Malajsie

27. února | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.