Týmy čekají v Šanghaji vyjádření FIA o F-průduchu Mercedesu

F-průduch Mercedesu stále není uzavřenou záležitostí. O budoucnosti této inovace zřejmě rozhodne závodní víkend v Číně.
Týmy čekají v Šanghaji vyjádření FIA o F-průduchu Mercedesu

Některé týmy stále nejsou spokojené s tím, že Mercedes používá na svém voze F-průduch. Ten je aktivován při sklopení horního dílu zadního křídla (aktivace DRS) a pomáhá navyšovat maximální rychlost na rovinkách.

"Za prvé je to velmi šikovné zařízení a klobouk dolů před Mercedesem, že ho do svého vozu integrovali," uvedl šéf Red Bullu Racing Christian Horner pro Sky Sports. "Dle našeho názoru se to opírá o šedou zónu pravidel. I když se doposud říkalo, že je to OK, my chceme mít do budoucna jistotu, než tomu budeme věnovat zdroje a finance."

Red Bull a některé další týmy proto chtějí po FIA garanci, že F-průduch nebude zakázán v průběhu letošního roku.

"Technický delegát Charlie Whiting vše zvažuje a během víkendu (v Malajsii) jsme s ním o tom několikrát diskutovali," pokračoval Horner. "Myslím, že chtěl čas na přemýšlení a my samozřejmě budeme respektovat jeho názor, až nám ho vysvětlí v Číně."

"Týmy pak budou čelit několika možnostem. Buď to akceptují a budou se případně věnovat vlastnímu řešení, pokud sedne na jejich vůz, nebo můžou podat protest, pokud my nebo někdo jiný nebude souhlasit s Charlieho interpretací."

Pokud by někdo podal proti F-průduchu Mercedesu protest, řešili by ho stewardi. Podle Hornera by se pak proti rozhodnutí stewardů nespokojená strana určitě odvolala, takže by tato záležitost skončila u Mezinárodního odvolacího soudu FIA.

Další článek: Red Bull vysvětlil, co se dělo s Vettelem v závěru GP Malajsie

14:19 | W Series uveřejnila kalendář pro letošní rok. Opět v rámci doprovodného programu F1: Miami, Španělsko, Velká Británie, Francie, Maďarsko, Japonsko, USA, Mexiko.
10:34 | Už tento víkend se jede 60. ročník 24 hodin v Daytoně, ve startovní listině jsou i expiloti F1 Kevin Magnussen a Marcus Ericsson či úřadující šampion IndyCar Álex Palou! Foto: IMSA odkaz
17:52 | Robert Švarcman dnes ve Fioranu s vozem z roku 2018 odjel 44 kol nebo také 131 km. Zítra budou jezdit Sainz a Leclerc.
15:27 | McLaren dnes v 19:00 nastartuje motor ve svém letošním voze.