Týmy by do Bahrajnu nejely ani na pozvání, najít nový termín bude těžké

Nepokoje v Bahrajnu jsou v očích týmů tak závažné, že by se Grand Prix dočkala bojkotu, kdyby nebyla zrušena. Nápad přesunout závod na konec sezóny se nezamlouvá všem.
Týmy by do Bahrajnu nejely ani na pozvání, najít nový termín bude těžké

"Korunní princ udělal správné rozhodnutí a kdyby se z jakéhokoliv důvodu rozhodl jinak, nemyslím, že bychom tam jeli," řekl ředitel Williamsu Adam Parr pro Autosport. "Kdyby byla GP Bahrajnu uspořádána, nemyslím, že bychom tam my, a podle mě dokonce ani žádný jiný tým, jeli."

Podle Parra by závod formule 1 bahrajnské problémy jen eskaloval, proto Williams od začátku odmítal na Šakir jet. Vedení formule 1 teď přemýšlí, jak Bahrajn do kalendáře vrátit, i když zatím není splněna podmínka uklidnění situace.

Abú Zabí vyslovilo podporu možnosti přesunout odvolaný závod na konec kalendáře vedle GP na Yas Marině, což by mohlo dát dohromady trojblok závodů, mezi kterými by byla jen týdenní přestávka. To platí pro případ, že by Brazílie nebyla odsunuta na prosinec.

"Všichni se snaží ho vrátit do kalendáře, ale nejsem si jistý počasím. To vylučuje letní měsíce a pak je to se všemi těmi zámořskými závody trochu hektické," dodal Parr.

Sportovní šéf Mercedesu Norbert Haug je ještě větší pesimista. "Najít pro závod místo v tak nabitém kalendáři je velmi těžký úkol," řekl pro SID a k přesunutí Bahrajnu vedle Abú Zabí dodal: "Nemyslím, že by to bylo možné. Nejdřív musíte myslet na zaměstnance týmů."

Zátěž způsobená třemi závody bez přestávky by byla moc velká také podle pilota Virginu Tima Glocka. "Jezdci by to zvládli, s tím bych problém neměl," uvedl. "Ale pro tým a mechaniky je to něco jiného, bylo by to těžké."

Diskuze (38) Další článek: Mercedes přiznává ztrátu na soupeře, obavy ale nemá
12:51 | Antonio Fuoco ze stáje Charouz Racing System skončil v závodě F2 na 8. místě, což znamená pole position pro zítřejš… odkaz
25. května | Dnes v Monaku závodí závodí junioři a Porsche. Z jednoho Porsche uniklo na vjezdu do boxů opravdu hodně velké množství oleje.
24. května | Pneumatiková mezera bude i na Hungaroringu. Pirelli tam nominuje střední, měkkou a ultraměkkou.
24. května | Podle jezdců Mercedesu vydrží hypedměkké pneumatiky v závodě maximálně 7 kol.
24. května | Žádný trest pro Maxe Verstappena za couvání z únikové zóny v první zatáčce.

GP Monaka 2018

Čtvrtek 24. května 2018
1. trénink Ricciardo (1:12.126)
2. trénink Ricciardo (1:11.841)
Sobota 26. května 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. května 2018
Závod 15.10