Týmy by do Bahrajnu nejely ani na pozvání, najít nový termín bude těžké

Nepokoje v Bahrajnu jsou v očích týmů tak závažné, že by se Grand Prix dočkala bojkotu, kdyby nebyla zrušena. Nápad přesunout závod na konec sezóny se nezamlouvá všem.
Týmy by do Bahrajnu nejely ani na pozvání, najít nový termín bude těžké

"Korunní princ udělal správné rozhodnutí a kdyby se z jakéhokoliv důvodu rozhodl jinak, nemyslím, že bychom tam jeli," řekl ředitel Williamsu Adam Parr pro Autosport. "Kdyby byla GP Bahrajnu uspořádána, nemyslím, že bychom tam my, a podle mě dokonce ani žádný jiný tým, jeli."

Podle Parra by závod formule 1 bahrajnské problémy jen eskaloval, proto Williams od začátku odmítal na Šakir jet. Vedení formule 1 teď přemýšlí, jak Bahrajn do kalendáře vrátit, i když zatím není splněna podmínka uklidnění situace.

Abú Zabí vyslovilo podporu možnosti přesunout odvolaný závod na konec kalendáře vedle GP na Yas Marině, což by mohlo dát dohromady trojblok závodů, mezi kterými by byla jen týdenní přestávka. To platí pro případ, že by Brazílie nebyla odsunuta na prosinec.

"Všichni se snaží ho vrátit do kalendáře, ale nejsem si jistý počasím. To vylučuje letní měsíce a pak je to se všemi těmi zámořskými závody trochu hektické," dodal Parr.

Sportovní šéf Mercedesu Norbert Haug je ještě větší pesimista. "Najít pro závod místo v tak nabitém kalendáři je velmi těžký úkol," řekl pro SID a k přesunutí Bahrajnu vedle Abú Zabí dodal: "Nemyslím, že by to bylo možné. Nejdřív musíte myslet na zaměstnance týmů."

Zátěž způsobená třemi závody bez přestávky by byla moc velká také podle pilota Virginu Tima Glocka. "Jezdci by to zvládli, s tím bych problém neměl," uvedl. "Ale pro tým a mechaniky je to něco jiného, bylo by to těžké."

Další článek: Mercedes přiznává ztrátu na soupeře, obavy ale nemá

12:46 | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
11:48 | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.
19. září | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).
17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00