Týmy budou v úterý jednat o pravidlech pro příští rok i reverzním roštu

Zástupci týmu, Ecclestone a FIA se opět sejdou v Ženevě, aby diskutovali o budoucnosti F1.
Týmy budou v úterý jednat o pravidlech pro příští rok i reverzním roštu

Asi není úplně náhodou, že Ecclestone vypustil do světa dosti ostrou kritiku na adresu formule 1. Zítra se schází zástupci týmů s Ecclestonem a FIA.

Atmosféra bude opět dosti hustá. Diskutovat se má primárně o pravidlech pro příští rok. Na těch se zatím týmy neshodly.  Podle mnoha názorů by původní znění pravidel přineslo nutnost zvýšit tlaky v pneumatikách, ale projevilo by se i na trati. Nejen, že vyšší tlaky sníží přilnavost, ale vyšší (aerodynamický) přítlak by sice zrychlil vozy o několik sekund, ale přinesl méně předjíždění.

Čas se přitom krátí. Úterní schůzka už může být vlastně poslední šancí. Pokud se do pondělí nenajde shoda, budou muset být změny odloženy na rok 2018. Teoreticky by sice ještě pravidla pro příští rok změnit šla, ale musela by se najít jednomyslná shoda, což je prakticky nemožné.

Kromě pravidel se mají probírat i změny formátu závodního víkendu. Ve hře je určitá forma kvalifikačního (sobotního) závodu a podle některých médiích dokonce i reverzní startovní rošt. Ten by mohl být podobný tomu, co známe z GP2. První (například) osmička jezdců by se dle výsledků prohodila. Například vítěz kvalifikačního závodu by startoval osmý, druhý ze sedmé pozice atd.

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Vettel: Vůz je krokem vpřed

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
17:13 | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10