Týmy budou v úterý jednat o pravidlech pro příští rok i reverzním roštu

Zástupci týmu, Ecclestone a FIA se opět sejdou v Ženevě, aby diskutovali o budoucnosti F1.
Týmy budou v úterý jednat o pravidlech pro příští rok i reverzním roštu

Asi není úplně náhodou, že Ecclestone vypustil do světa dosti ostrou kritiku na adresu formule 1. Zítra se schází zástupci týmů s Ecclestonem a FIA.

Atmosféra bude opět dosti hustá. Diskutovat se má primárně o pravidlech pro příští rok. Na těch se zatím týmy neshodly.  Podle mnoha názorů by původní znění pravidel přineslo nutnost zvýšit tlaky v pneumatikách, ale projevilo by se i na trati. Nejen, že vyšší tlaky sníží přilnavost, ale vyšší (aerodynamický) přítlak by sice zrychlil vozy o několik sekund, ale přinesl méně předjíždění.

Čas se přitom krátí. Úterní schůzka už může být vlastně poslední šancí. Pokud se do pondělí nenajde shoda, budou muset být změny odloženy na rok 2018. Teoreticky by sice ještě pravidla pro příští rok změnit šla, ale musela by se najít jednomyslná shoda, což je prakticky nemožné.

Kromě pravidel se mají probírat i změny formátu závodního víkendu. Ve hře je určitá forma kvalifikačního (sobotního) závodu a podle některých médiích dokonce i reverzní startovní rošt. Ten by mohl být podobný tomu, co známe z GP2. První (například) osmička jezdců by se dle výsledků prohodila. Například vítěz kvalifikačního závodu by startoval osmý, druhý ze sedmé pozice atd.

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Diskuze (9) Další článek: Vettel: Vůz je krokem vpřed
15:15 | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
9:38 | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.
22:47 | Théo Pourchaire uveřejnil na twitteru, že je celkově v pořádku, ale neví, zda za týden pojede. Enzo Fittipaldi je podle něj zraněný.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00