Týmy budou v úterý jednat o pravidlech pro příští rok i reverzním roštu

Zástupci týmu, Ecclestone a FIA se opět sejdou v Ženevě, aby diskutovali o budoucnosti F1.
Týmy budou v úterý jednat o pravidlech pro příští rok i reverzním roštu

Asi není úplně náhodou, že Ecclestone vypustil do světa dosti ostrou kritiku na adresu formule 1. Zítra se schází zástupci týmů s Ecclestonem a FIA.

Atmosféra bude opět dosti hustá. Diskutovat se má primárně o pravidlech pro příští rok. Na těch se zatím týmy neshodly.  Podle mnoha názorů by původní znění pravidel přineslo nutnost zvýšit tlaky v pneumatikách, ale projevilo by se i na trati. Nejen, že vyšší tlaky sníží přilnavost, ale vyšší (aerodynamický) přítlak by sice zrychlil vozy o několik sekund, ale přinesl méně předjíždění.

Čas se přitom krátí. Úterní schůzka už může být vlastně poslední šancí. Pokud se do pondělí nenajde shoda, budou muset být změny odloženy na rok 2018. Teoreticky by sice ještě pravidla pro příští rok změnit šla, ale musela by se najít jednomyslná shoda, což je prakticky nemožné.

Kromě pravidel se mají probírat i změny formátu závodního víkendu. Ve hře je určitá forma kvalifikačního (sobotního) závodu a podle některých médiích dokonce i reverzní startovní rošt. Ten by mohl být podobný tomu, co známe z GP2. První (například) osmička jezdců by se dle výsledků prohodila. Například vítěz kvalifikačního závodu by startoval osmý, druhý ze sedmé pozice atd.

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Vettel: Vůz je krokem vpřed

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.