Týmy budou jednat o možnosti zavést minimální čas zastávky v boxech

Na Hungaroringu budou pokračovat diskuze o zvyšování bezpečnosti v boxové uličce, jedním z návrhů je povinný minimální čas pit stopu.
Týmy budou jednat o možnosti zavést minimální čas zastávky v boxech

Diskuze navazují na opatření, která FIA už zavedla v reakci na incident s kameramanem, kterého na Nürburgringu srazilo uvolněné kolo z vozu Marka Webbera. Už od Maďarska platí nižší rychlost v boxech (80 km/h) a všichni kameramani musí na boxovou zeď, i když je možné, že se omezení trochu uvolní v trénincích.

Návrhem k diskuzi je podle Autosportu minimální čas zastávky, pod který by nesměl žádný tým, což by trochu ulevilo mechanikům. Ti by při výměně kol nebyli pod takovým tlakem, a tudíž by byli méně náchylní k chybám, které vytvářejí nebezpečné situace. Na druhé straně by se tím ale odstranila jedna oblast, ve které spolu týmy soutěží, zejména v posledních letech hodně investovaly do zrychlení pit stopů.

Dále budou týmy jednat o omezení počtu lidí v pit lane v trénincích a povinnosti inženýrů nosit helmy, když jdou jen zkontrolovat vůz na boxové stání. Na pořad dne se také dostanou pravidla pro přístup na startovní rošt.

Aktualizace
Pro Maďarsko vydala FIA sérii opatření pro novináře. Na boxové zdi budou smět být během tréninků jeden kameraman a jeden reportér od každé TV stanice, která vysílá živě. Během závodu a kvalifikace budou mít přístup z kameramanů už jen ti, kdo pracují pro Formula One Management.

Novináři z tisku a fotografové budou mít přístup do pit lane jen během tréninků, a to ne všichni, FIA vydá pro každý trénink vždy jen 25 povolení.

Další článek: Video: Jak vypadá kontrolní kolo s Nicem Rosbergem

20:03 | Bottas už má smlouvu, Hamilton zatím ne. Brit uvedl, že není vhodná doba jednat o nové smlouvě, když spousta lidí přišla o práci.
19:57 | Max Verstappen není nadšený formátem víkendu v Imole. Dva dny místo tří mu nevadí, ale místo jednoho tréninku o 90 minutách by udělal dva po 60.
18:42 | Kvjatův defekt v Silverstonu způsobil mechanický problém, který vedl k přehřátí na vnitřní straně ráfku. Pneumatika v tomto místě pak netěsnila a došlo k selhání. V pneumatice problém nebyl.
15:35 | Karanténa Sergia Péreze skončila. Pro vstup do paddocku ale potřebuje negativní test na COVID-19. Rozhodnutí, kdo tento víkend pojede, padne večer nebo zítra ráno.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. srpna 2020
Závod 15.10