Týmy budou jednat o možné změně majitele F1, Ferrari zatím nekomentuje

Zájem společností News Corp a Exor o formuli 1 nenechává týmy zcela v klidu. Možným prodejem svého sportu se budou zabývat na svém příštím jednání.
Týmy budou jednat o možné změně majitele F1, Ferrari zatím nekomentuje

Současný majitel formule 1 - společnost CVC - sice prohlásil, že v současnosti nemíní královnu motorsportu prodat, ale dění z posledních dnů přesto nenechává týmy chladnými.

Murdochova News Corp totiž oznámila, že se spojila se společností Exor, aby projednala možnost vytvoření konsorcia, jehož cílem by bylo formuli 1 koupit. Exor patří rodině Agnelliů, která spoluvlastní Fiat. A Fiatu patří Ferrari.

Podle britského Telegraphu se proto mezi témata příštího jednání Ferrari, McLarenu, Mercedesu a Red Bullu, které se uskuteční ve Stuttgartu, dostane právě zájem News Corpu a Exoru o formuli 1. Ferrari však zatím situaci okolo možné změny majitele formule 1 odmítlo komentovat.

"Nemáme k tomu co říct, částečně proto, že v tuto chvíli do toho nejsme přímo zapojeni," uvedli Maranellští. "Můžeme jen zopakovat to, co jsme v minulosti tak často opakovali: Ferrari zdůrazňuje důležitost zajištění dlouhodobé stability a rozvoje formule 1."

Deklarovaný zájem News Corpu o formuli 1 může mít mnoho důvodů. Jedním z nich může podle spekulací být nátlak ze strany týmů, především pak Ferrari, na Bernieho Ecclestona při vyjednávání o nové Concordské dohodě.

Další článek: Alonso a Massa nečekají v Turecku velké zlepšení Ferrari