Týmy budou hlasovat o postupně se snižujícím rozpočtovém stropu

Po videokonferencích mezi F1, FIA a týmy byl revidován plán rozpočtového stropu. Existuje slušná šance, že projde.
Týmy budou hlasovat o postupně se snižujícím rozpočtovém stropu

Původně měl být rozpočtový strop na úrovni 175 milionů dolarů pro 21 závodů (více závodů znamená vyšší strop). Kvůli současné krizi má být strop pro příští rok snížen na 145 milionů. V roce 2022 pak bude 140 milionů a v roce 2023 jen 135 milionů. Na této úrovni by měl strop zůstat v letech 2024 a 2025, ale existuje ustanovení o korekci, která zohlední inflaci. V roce 2024 bude strop přehodnocen. 

Jde také jen o referenci. V případě většího počtu závodů může být o pár milionů vyšší. Navíc se do něj řada nákladů nezapočítává. 

Na základě dřívějších změn pravidel nyní stačí pro schválení stropu souhlas jen 6 z 10 týmů. Pokud se proti postaví tři velké týmy, nebude to pro zablokováni procesu stačit. Jedinou možností je, že velké týmy přesvědčí své partnerské týmy, ale ty chtějí nízký rozpočtový strop – u některých je to otázka přežití.

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Při rozhodování o jezdcích musíme vzít Vettelův konec u Ferrari v úvahu, říká Wolff

18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
10:55 | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.
2. srpna | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?