Týmy a Pirelli diskutují o testech pneumatik v příštím roce

Pirelli pomalu dokončuje testování nových širších pneumatik pro příští rok a už plánuje testy v roce 2017.
Týmy a Pirelli diskutují o testech pneumatik v příštím roce

Letošní testy širších pneumatik končí. Po GP Abú Dhabí proběhnou na okruhu jednodenní testy se všemi třemi zapojenými týmy.

V příštím roce by se do testování měly zapojit i další týmy. Kromě sezónních testů chce Pirelli také speciální testy pro vývoj svých nových pneumatik. Celkem má podle pravidel k dispozici 25 dní testování. Každý tým by tak mohl testovat dva dny a ještě tři dny zbudou.

„Samozřejmě chápeme, že v kalendáři je 21 závodů a není snadné najít způsob, jak to zorganizovat,“ uvedl technický šéf Pirelli Mario Isola pro Motorsport.com.

„Probíhá diskuse, abychom s týmy našli plán, který je dobrý pro týmy a dobrý pro nás. Dokážu pochopit, že na začátku nemusí mít dost náhradních dílů, ale nemyslím si, že je to skutečný problém.“

Pirelli podle Isoly potřebuje testovat na různých okruzích. Testování by se nemělo týkat jen slicků. „Budeme potřebovat jízdy věnované pneumatikám do mokra a do přechodných podmínek, takže samozřejmě musíme najít okruhy, kde můžeme mít mokrou trať.“ 

Plán Pirelli počítá s tím, že se bude testovat vždy s jedním autem. Více aut současně podle Isoly sice poskytne větší zpětnou vazbu, ale pro Pirelli je vhodnější testovat vždy s jedním vozem ale mít více testů na různých okruzích.

Další článek: Se Singapurem jednám, řekl Ecclestone

10:02 | Ferrari pokračuje v testech s vozem SF71H ve Fioranu. Sainze dnes vystřídal Mick Schumacher.
21. dubna | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
21. dubna | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
21. dubna | V Barceloně začaly testy F3

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen