Týmům se nelíbí, jak byl schválen kalendář. Ecclestone je odkázal na policii

Týmy formule 1 si stěžují, že při schvalování kalendáře 2012 nebyl dodržen dohodnutý postup. Ale FIA a šéf formule 1 na to neslyší.
Týmům se nelíbí, jak byl schválen kalendář. Ecclestone je odkázal na policii

Podle Concordské dohody musí kalendář Grand Prix odsouhlasit týmy, pokud obsahuje více než 17 závodů a/nebo pokud je více než polovina závodů mimoevropských. V případě kalendáře 2012 jsou splněny obě podmínky.

Týmy říkají, že přesto došlo k jeho schválení bez jejich souhlasu. Podle Autosportu se proto obrátily písemně na FIA, ale ta jim sdělila, že je to problém, který si musí stáje vyřešit s Ecclestonem.

"Pro schvalování kalendáře je tu proces, hlavně když je víc zámořských závodů, a my se chceme do něj zapojit, protože tu jde o náklady," řekl šéf týmu Renault Eric Boullier. "V tuto chvíli tu máme různé návrhy, ale není snadné hýbat s daty."

FIA schvaluje kalendář závodů vždy takový, jaký ho navrhne Ecclestone. Ten připomínky týmů na téma nedodržení schvalovací procedury odmítá. "Jestli nechtějí, tak na ty závody nemusí jezdit," řekl. Na otázku, co mají týmy dělat, pokud nejsou spokojené se způsobem, jakým byl kalendář schválen, šéf formule 1 odpověděl: "Tak ať jdou na policii. Mají štěstí, že máme závody. Jinak by zkrachovaly."

Podle ředitelky týmu Sauber Monishy Kaltenbornové jde ale spíš o formální záležitost a týmy složení kalendáře 2012 měnit nechtějí. "Nebyla dodržena procedura, ale měli bychom si uvědomit, jaký je výsledek," řekla. "Pokud není něco dodrženo, měli bychom to rychle napravit a být spokojeni s výsledkem. Důležité je, že tu máme 20 závodů na místech, kam chceme jet, takže to vyřešme a věnujme se důležitějším věcem."

Další článek: Vettel šetřil na konci závodu auto, jet na maximum nesměl