Týmu Haas přivezli v Japonsku body oba jezdci

Letos podruhé se týmu Haas podařilo bodovat s oběma vozy, když ve Velké ceně Japonska obsadil Kevin Magnussen osmé a Romain Grosjean deváté místo.
Týmu Haas přivezli v Japonsku body oba jezdci

Magnussen po startu z dvanácté pozice dostal před Kimiho Räikkönena a Stoffela Vandoorna. Po zastávkách v boxech si polepšil na deváté místo. Jednu pozici pak vydělal ve 42. kole, kdy se po tvrdém souboji dostal před Felipeho Massu.

„Svůj závod jsem si užil. Naplno jsme využili náš potenciál, když jsme obsadili osmé a deváté místo a získali jsme body,“ řekl Magnussen. „Nemyslím si, že bychom mohli doufat v lepší výsledek, takže mám radost. Mám pocit, že poslední dobou jsem prožil pár dobrých závodů, ale neměl jsem ten kousek štěstí, který jsem potřeboval, abych získal body.“

„Dnes to vyšlo. Snad to dokážu udržet a v poslední části sezóny získat více bodů. Výsledku jako dnes rozhodně není jednoduché dosáhnout. Musí být všechno správně a myslím, že se nám to dnes podařilo. Dobrá práce týmu.“

Mohl jsem bojovat i s force indiemi, věří Grosjean

Ve stínu Magnussena se po celý závod držel Grosjean, který dojel devátý a připsal si další dva body. Francouz věří, že kdyby se dostal před svého týmového kolegu, mohl i bojovat s jezdci Force India.

„Je to podruhé, co jsme pro tým bodovali s oběma vozy, což je úžasné,“ řekl Grosjean.

„Mám velkou radost. Včera jsem věděl, že mám v autě skvělou rychlost. Nemohl jsem ji ukázat, jelikož jsem byl po celý závod za Kevinem, ale ve voze jsem měl mnohem více rychlosti.“

„Chtěl bych být vpředu, myslím, že bych mohl bojovat s force indiemi, takže to je dobré. Přišli jsme na to, jak trochu lépe pracovat s pneumatikami. To je rozhodně klíčové. Když fungují, jste mnohem rychlejší. Když nefungují, jen se trápíte.“

„Stále to musíme zlepšit, ale už se ve voze cítím mnohem lépe. Byl jsem spokojen s brzdami, všechno šlo dobře.“

Foto: Getty Images / Lars Baron

Další článek: Výsledky tipovací soutěže po GP Japonska 2017

20:03 | Bottas už má smlouvu, Hamilton zatím ne. Brit uvedl, že není vhodná doba jednat o nové smlouvě, když spousta lidí přišla o práci.
19:57 | Max Verstappen není nadšený formátem víkendu v Imole. Dva dny místo tří mu nevadí, ale místo jednoho tréninku o 90 minutách by udělal dva po 60.
18:42 | Kvjatův defekt v Silverstonu způsobil mechanický problém, který vedl k přehřátí na vnitřní straně ráfku. Pneumatika v tomto místě pak netěsnila a došlo k selhání. V pneumatice problém nebyl.
15:35 | Karanténa Sergia Péreze skončila. Pro vstup do paddocku ale potřebuje negativní test na COVID-19. Rozhodnutí, kdo tento víkend pojede, padne večer nebo zítra ráno.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. srpna 2020
Závod 15.10