Týmu Force India hrozí likvidace, nemá v pořádku účetnictví

Force India stále ještě nepředložila britským úřadům své účetnictví za rok 2008 a dostala poslední odklad. Pokud své povinnosti nesplní, skončí v likvidaci.

Své účty za rok 2008 měl indický tým se sídlem v Silverstonu předložit Companies House (instituce britského Ministerstva průmyslu a obchodu, která vede obchodní rejstřík) do 31. října loňské roku, ale neučinil tak. 26. ledna 2010 poslala Companies House vedení týmu oznámení o likvidaci.

"S Companies House jsme jednali o prodloužení lhůty, protože jsme potřebovali více času, abychom si dali účty do pořádku," řekl provozní ředitel týmu Otmar Szafnauer pro Telegraph. "28. ledna jsme obdrželi písemné potvrzení o prodloužení lhůty do 25. února. Pokud to do té doby nezvládneme, otázka je, co se bude dít. Naši účetní říkaji, že nepotřebujeme více času než do 25. února."

Tým Vidžaje Mallyi je známý špatnou platební morálkou, své účty platí s největším zpožděním ze všech. Nyní mu však hrozí likvidace přímo ze strany britských úřadů.

"Pokud své účty předloží do 25. února, budeme mít čas na pozastavení procesu likvidace," řekl mluvčí Companies House. "Míč je na jejich straně hřiště. Proces pozastavíme, jen když dostaneme ty účty. Pokud se tak nestane během následujících tří měsíců, tu společnost zrušíme."

Další článek: Testy ukázaly, že naše výpočty byly správné, říká technický ředitel Ferrari