Týmový výsledek nám vydělá na platy, obhajuje Red Bull týmové příkazy

Šéf Red Bullu Racing Christian Horner připomněl, že z pohledu týmu je důležitý šampionát konstruktérů, proto jdou individuální zájmy jezdců stranou.
Týmový výsledek nám vydělá na platy, obhajuje Red Bull týmové příkazy

O tom, kolik každý tým dostane peněz od majitelů formule 1, rozhoduje umístění v šampionátu konstruktérů. Proto je Red Bull soustředěn na co nejlepší týmový výsledek.

"Jako purista samozřejmě chcete vidět jezdce závodit, a podívaná, kterou předvedli, byla nakonec fantastická, bylo to skvělé závodění kolo na kolo," komentoval Horner souboj Vettela a Webbera v Sepangu pro Sky Sports.

"Ale když kormidlujete loď a jste zodpovědní 600 lidem... Oni nejsou placeni za to, co udělá jezdec, placeni jsou podle toho, jak tým skončí v konstruktérech. Zodpovědností je zajistit, že tým dosáhne maxima."

Vítěz šampionátu, kterým byl poslední tři roky právě Red Bull, dostává od majitelů formule 1 odměnu blížící se 100 miliónům dolarů.

Horner také komentoval způsob, jakým jezdci dostali instrukci držet pozice. V některých médiích se objevily spekulace, že Vettel nemusel kódu rozumět.

"Multi 21 znamená, že vůz č. 2 je před vozem č. 1. Multi 12 znamená, že vůz č. 1 je před vozem č. 2. Není to komplikované! Není to tak těžké interpretovat, ale oba naši jezdci v posledních třech závodech oběma těmto zprávám nerozuměli. Myslím, že ten kód budeme muset vzdát. Asi budeme muset zkusit něco jiného," dodal se smíchem.

Další článek: Získali jsme pozornost top týmů, říká Force India

9:54 | Ještě dodatek: Ferrari porušilo večerku kvůli výměně pohonné jednotky ve voze Sainze.
9:38 | U Ferrari se v noci svítilo. Tým porušil večerku (týmy to mohou udělat dvakrát ročně, tohle byl první případ).
19:25 | Honda potvrdila, že Verstappenův motor ze Silverstonu fungoval v tréninku normálně a může být dál používán.
14:43 | Red Bull propustil zaměstnance, který v soukromých textových zprávách používal rasistické výrazy. Zprávy se poté dostaly na sociální sítě.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00