Týmové rozkazy se musí respektovat, říká Ricciardo

si každý má ještě v živé paměti týmovou režii Red Bullu v Číně. Sebastian Vettel musel před sebe pustit týmového kolegu Daniela Ricciarda.
Týmové rozkazy se musí respektovat, říká Ricciardo

Asi každý má ještě v živé paměti týmovou režii Red Bullu v Číně. Sebastian Vettel musel před sebe pustit týmového kolegu Daniela Ricciarda.

Není Australan jako Australan. Daniel Ricciardo je zatím čtyřnásobnému šampionovi více než důstojným soupeřem a dokázal ho porazit ve dvou ze čtyř závodů a to ho ještě trápily problémy v Malajsii a diskvalifikace v Austrálii.

Vettel musel uznat, že kolega Ricciardo má v současnosti navrch

Vettel musel uznat, že kolega Ricciardo má v současnosti navrch

Souboj týmových kolegů dovršil závod v Číně, kde musel Vettel pustit Ricciarda před sebe. Podle nováčka rudých býků se ale týmové příkazy plnit zkrátka musí. „Pokud někoho musíte pustit před sebe, nebudete z toho nikdy šťastní. Nikdo nechce mít pomalejší vůz, je to frustrující. Ale je naší povinností příkazy respektovat, i když se nám nelíbí”, říká Australan.

Podle Ricciarda mají týmy k dispozici více informací, než pilot v kokpitu, a proto vědí, co dělají. „Během závodu všechny týmy dělají na boxové zdi propočty, takže musíme respektovat, co říkají.”

Vettel prý s týmovou režií neměl problém, jenom požadoval více informací

Vettel prý s týmovou režií neměl problém, jenom požadoval více informací

Nováček v Red Bullu má ale ze svého týmového kolegy přesto stále velký respekt.

„Řekli jsme si, že budeme tvrdě závodit. Chci závodit lépe než Seb a on zase chce závodit lépe než já. Na konci dne ale musíme mít oba respekt před tím druhým, který odvedl lepší práci. Pokud bude letos Seb úspěšnější, nebudu z toho nadšený, ale budu ho plně respektovat. Vzdám mu hold, který si zaslouží. Myslím, že by to tak mělo být na obou stranách”, dodává Ricciardo.

Další článek: Mercedesu pomáhá v tažení za tituly psycholog

9:47 | Red Bull za chvíli uveřejní video, které natáčel v Česku a na Slovensku. Sledujte premiéru živě na Youtube: odkaz
9:05 | U Ferrari očkují nejen zaměstnance, ale začínají očkovat také jejich rodinné příslušníky...
14:43 | Od zítřka začíná platit nová směrnice, která zpřísňuje zátěžové testy ohebnosti zadních křídel.
14:28 | Fernando Alonso se připojil k výzvě UNICEF, aby země G7 darovaly vakcíny proti COVID-19 méně vyspělým zemím. Kromě Alonsa podepsalo výzvu přes 30 dalších ambasadorů UNICEF (například Lionel Messi, David Beckham, Sergio Ramos, Katy Perry).

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00