Týmové příkazy je třeba dodržovat, říkají Alonso, Massa a Button

Sebastian Vettel se v Číně nesetkal se sympatiemi, jeho soupeři nechápou, jak si může stát za neuposlechnutím týmového příkazu.
Týmové příkazy je třeba dodržovat, říkají Alonso, Massa a Button

Vettel řekl, že od Sepangu nezměnil názor, Webbera by předjel znovu, protože si navzdory rozhodnutí týmu vítězství nezasloužil.

"Nakonec vás platí tým a musíte dělat víceméně to, co od vás žádá," komentoval Fernando Alonso. "Všichni máme své povinnosti a hádám, že je pořád musíte dodržovat."

Španěl tvrdí, že to platí i pro něj, týmovému příkazu by se také musel podřídit. "Nemyslím, že jsem kdy byl v takové situaci, asi bych pozici držel," uvedl.

To Felipe Massa v takové situaci byl hned několikrát a přiznal, že ne vždy z toho měl radost. "Nejsem proti týmovým příkazům, pokud je to inteligentní týmový příkaz ve správnou chvíli," vysvětloval. "Pomohl jsem mnoha jezdcům, dokonce i Kimimu, aby vyhrál šampionát, a Fernandovi loni v důležitých závodech, když bojoval o šampionát."

"Když je to inteligentní týmový příkaz, nemám problém, ale občas nejsou až tak inteligentní, takže se mi nelíbí."

Jensona Buttona především zaskočilo, jak se k celé záležitosti Vettel postavil s prohlášením, že by to udělal znovu. "Mnoho lidí vyhrálo šampionáty, aniž by byli takoví. Osobně jsem překvapený, že to řekl. Je to velmi talentovaný jezdec a zdá se, že ho tým miluje. A to by měl, je velmi úspěšný. A zdá se být pohodář. Překvapuje mě, že to říká."

Když už se tým dohodne na týmových příkazech, je podle Buttona třeba je dodržovat. "Všichni chceme vyhrávat, ale pokud je vám řečeno, abyste drželi pozici, a víte už před závodem, že taková jsou pravidla, tak to řešte před závodem. A ne že pak v závodě uděláte opak. To je podle mě ten největší problém."

"Kdybychom ten problém měli my, já bych s tím v prvé řadě nesouhlasil už před závodem. V závodě musíte dělat věci tak, jak máte."

Britský pilot McLarenu sice nesouhlasí s týmovou režií takhle brzy v sezóně, ale dokáže ji pochopit, pokud tým skutečně musel šetřit palivo nebo například pneumatiky.

Sledujte F1Sport.cz na Facebooku Další článek
14. srpna | Před 29 lety zemřel Enzo Ferrari.
14. srpna | Guenther Steiner si nemyslí, že nové partnerství mezi Sauberem a Ferrari ovlivní vztah mezi Haasem a Ferrari.
10. srpna | F1 2018 odkaz
10. srpna | Liberty prozradila, že Carey je placen podle toho, kolik F1 vydělá...
8. srpna | Räikkönen věří, že jeho výsledky neodrážejí jeho rychlost.

Nejčtenější články

Hamilton jmenoval dva týmy, za které by mohl jezdit. Změnu ale neplánuje

Hamilton jmenoval dva týmy, za které…

Lewis Hamilton jmenoval dva týmy, u kterých by si dokázal představit, že by by za ně v F1 jezdil. Změnu ale neplánuje. Odchod z Mercedesu podle něj znamená odchod z F1.

14.  8.  2017 | | 73 N/A
Ferrari podle Vettela přišlo na slabé stránky svého letošního vozu

Ferrari podle Vettela přišlo na slab…

Ferrari odhalilo slabé stránky svého letošního monopostu a ví, jak si udržet své šance v boji o letošní titul mistra světa formule 1, říká Sebastian Vettel.

13.  8.  2017 | | 89 N/A
Souboje týmových kolegů v první polovině sezóny 2017

Souboje týmových kolegů v první polo…

Jak probíhaly souboje týmových kolegů v prvních jedenácti závodech sezóny 2017?

10.  8.  2017 | | 11 N/A
Rosberg Ferrari nevěří, neudrží prý krok s Mercedesem

Rosberg Ferrari nevěří, neudrží prý …

Mercedes před druhou polovinou sezóny vede v Poháru konstruktérů. Mezi jezdci je ale v čele Sebastian Vettel. Nico Rosberg Ferrari v boji o titul nevěří.

10.  8.  2017 | | 58 N/A
Motokára. Stroj, na který nedají dopustit ani zkušení jezdci

Motokára. Stroj, na který nedají dop…

Motokáry jsou tradičně vnímány jako tréninkový prostředek pro budoucího hvězdy, ale ke zlepšení svých schopností jich využívá i řada předních závodníků.

13.  8.  2017 | | 11 N/A