Týmové NE kalendáři pro rok 2012

Letošní sezona F1 se pomalu přehoupla do své druhé poloviny, začíná se proto diskutovat o sezoně následující. Ecclestone připravil pozměněnou verzi kalendáře pro příští rok, týmy s ní ale kvůli logistickým problémům nesouhlasí.
Týmové NE kalendáři pro rok 2012

Tento týden připravil šéf formule 1 Bernie Ecclestone novou verzi kalendáře pro příští rok. Jeho vizí bylo, že tyto úpravy nejdříve posvětí jednotlivé týmy, pak je teprve Ecclestone předloží Světové radě FIA ke schválení. To se však nestane!

Některé týmy již teď vyjadřují své obavy z logistických problémů, které by příští rok mohly nastat. Posledních sedm závodů by se totiž mělo odjet během deseti víkendů, a to na třech různých kontinentech. Během jednoho týdne by se pak měla celá formule 1 přestěhovat například z USA do Brazílie, což již teď některé týmy označují za logistickou noční můru. Přestěhování aut, veškerého technického zařízení, jezdců a ostatních zaměstnanců týmu na takovou vzdálenost během několika dní je při nejmenším velmi obtížné.

Týmy se proto rozhodly požádat Bernieho Eccestona o novou, upravenou verzi kalendáře pro rok 2012, která by jim měla celou situaci usnadnit. "Skutečně plánujeme poprosit o opětovné přehodnocení kvůli logistice, " uvedl šéf Renaultu Eric Boullier pro Autosport.

Odmítl sice prozradit detaily, o kterých se týmy bavily, ale tvrdí, že se shodly na jednotném plánu. "Už máme vytvořen jistý plán a chtěli bychom tak navrhnout jistý nápad. Samozřejmě nemůžeme rozhodovat o finální verzi kalendáře, ale myslím, že tohle není definitivní verze, takže stále máme prostor pro diskuze a pro naše návrhy,“ uvedl Boullier.

Šéf McLarenu Martin Whitmarsh se svým kolegou souhlasí a dodává: "Dokud nemáme finální podobu kalendáře, není na místě, abychom si na ten prozatímní stěžovali."

Diskuze (15) Další článek: V Maďarsku je mokro, závod by se ale mohl jet na suchu
22:00 | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
18:52 | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.
17:25 | Kromě Vettela odstartuje z poslední řady v Austinu také George Russell. Také on nasadí novou pohonnou jednotku.
17:23 | Americký jezdec Logan Sargeant, který závodí ve F3 za tým Charouz Racing System, se stal členem jezdecké akademie Williamsu.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00