Týmová režie u Williamsu? Musíme se na to podívat, říká Bottas

Po jistou část Velké ceny Velké Británie byli jezdci Williamsu na čele závodu a zde se objevují diskuse, zda nebyl Bottas rychlejší než jeho týmový kolega.
Týmová režie u Williamsu? Musíme se na to podívat, říká Bottas

Mohl by Williams zajet lepší výsledek, kdyby Massa pustil Bottase před sebe? Těžko říct. Bottas se sice jevil rychlejší, ale využíval toho, že jel za Massou a DRS.

„Musíme mít lepší pohled na to, jak jsme mohli získat nejlepší výsledek,“ řekl Bottas pro Autosport. „Nebudu říkat nic víc, ale možná tam mohlo být něco, co jsme mohli udělat lépe. Nesnáším přemýšlení o ‘kdyby’. Výsledek byl takový.“

„Nechci o tom víc mluvit. Bylo jasné, že jsem měl v určitou dobu trochu lepší tempo, ale to je závodění.“

„Klíčové bylo to, že jsme nechtěli, aby mezi sebou bojovali příliš tvrdě,“ řekl Smedley. Podle něj tým nechtěl především to, aby si oba jezdci zničili pneumatiky, zatímco mercedesy je šetřily na závěr stintu. V pozdější fázi ale tým dal souhlas k tomu, že jezdci mohou mezi sebou bojovat.

„Nechceme upřednostňovat jednoho jezdce nad druhým, to rozhodně ne – je to týmová práce a chtěli jsme získat co nejvíce bodů pro tým, jak to jen bylo možné.“

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: FIA chce zavést strop na cenu pohonných jednotek

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.