Tým Williams má nového spolumajitele

Stal se jím Toto Wolff.

Frank Williams a Patrick Head prodali minoritní podíl ve svém týmu Williams rakouské společnosti vedené Totem Wolffem. Ve vlastnické struktuře týmu z Grove tak nastává první změna od jeho založení, více než třicet let byli výhradními majiteli Williams a Head.

"Je to čistě ze soukromých důvodů," řekl Williams. "Nikdy jsem si za ta desetiletí nevzal (z týmu) ani penny. Patrick a já jsme rozhodli, že nastal čas postarat se o ostatní potřeby a zaplatit pár účtů, například mojí hypotéku."

Ve vedení stáje se nic nezmění, výkonným ředitelem zůstává Adam Parr, Head a Williams si své role také ponechají. Wolff by mohl týmu pomoci získat další finanční prostředky od sponzorů.

"Je to oblast, v které je celkem aktivní. Neprozradím o tom moc detailů, ale určitě je to oblast, v které může být velmi užitečný - hledání sponzorů," potvrdil Williams.

Wolff koupil pouze minoritní podíl a Williams zdůraznil, že společnost má i nadále plně pod kontrolou. Pro svého nového partnera má jen slova chvály.

"Je to velmi chytrý obchodník," uvedl. "Vlastní a vytvořil několik podniků a téměř pokaždé je prodal se ziskem. Je mu teprve 37 let, což překvapí nejvíc. Je to velmi šikovný mladý muž. Má pár investic, o kterých moc nemluví."

Williamsovi je 67 let, ale do důchodu se zatím nechystá. Neví, co by v něm dělal. "Obecně řečeno je formule 1 můj život a dokud na to budu mít fyzicky i mentálně, budu v tom pokračovat. Netoužím odejít a dělat něco jiného, nebo sedět doma a číst noviny," dodal.

Toto Wolff se zároveň stal členem představenstva Williamsu. Kromě investování se Rakušan věnuje také závodění, vyzkoušel si monoposty, cestovní vozy i rally.

Diskuze (35) Další článek: Ecclestone hrozí zrušením britské Grand Prix
18:21 | Podle Auto Motor und Sport je závod v Miami v příštím roce nepravděpodobný. Kalendář by tak obsahoval jen 20 závodů.
16:03 | Daniel Ricciardo potvrdil, že ho v Německu pravděpodobně čekají penalizace (via AMuS)
16:03 | Vettel: Mám rád Kimiho, ale tohle rozhodnutí není v mých rukou. Charles bude mít skvělou kariéru, ale nemusí spěchat, je mladý.
14:52 | Šéf Haasu popřel, že by s Robertem Kubicou jednal o sedačce pro příští rok.

GP Německa 2018

Pátek 20. července 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 21. července 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 22. července 2018
Závod 15.10