Tým Virgin navázal technickou spolupráci s McLarenem

Virgin Racing míní svoji snahu zlepšit se vážně, a proto uzavřel s McLarenem smlouvu o spolupráci, která mu mimo jiné umožní využívat aerodynamický tunel ve Wokingu.
Tým Virgin navázal technickou spolupráci s McLarenem

Virgin doposud vyvíjel svůj vůz výhradně pomocí počítačových simulací, ale tento přístup se ukázal jako chybný. Po špatném vstupu do sezóny se tým rozloučil s technickým ředitelem Nickem Wirthem a jeho společností Wirth Research. Novým technickým partnerem mu teď bude McLaren.

Díky smlouvě s McLaren Applied Technologies bude mít Virgin přístup do továrny McLarenu a bude moci využívat například jeho testovací zařízení, jezdecký simulátor, CFD a aerodynamický tunel, který teď začne poprvé za své působení ve formuli 1 pravidelně používat.

Tato spolupráce se podobá partnerství McLarenu s Force Indií, takže do Virginu budou z Wokingu proudit také znalosti a přijde i několik zaměstnanců. Motory ale bude Virgin i nadále kupovat od Cosworthu.

Virgin také potřeboval vlastní prostory pro technická oddělení, aby měli jeho inženýři kde pracovat, vyvíjet a vyrábět vozy. Ty získal tak, že od Nicka Wirtha koupil divizi formule 1 společnosti Wirth Research Technology.

Další článek: Alonso: Závodit pro Ferrari je důležitější než vyhrát titul

9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
20:24 | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.
19:18 | Ještě to není oficiální, ale podle The Times bude Turecko vyřazeno z červeného britského seznamu, což znamená pro britské zaměstnance týmů a F1 mírnější režim po návratu. GP Turecka by se tak na začátku října měla konat.