Tým USF1 zaplatil FIA vstupní poplatek téměř půl miliónu dolarů

Nick Craw věří, že Američané svojí stáj ve formuli 1 mít budou.
Stáj USF1 opakovaně čelila podezření, že nezvládne přípravy na vstup do formule 1 v roce 2010. O připravenosti týmu však kromě jeho představitelů ujistil v minulých dnech dodavatel motorů Cosworth a nyní se přidal i prezident Senátu FIA - Američan Nick Craw.

V rozhovoru pro americkou TV stanici Speed uvedl, že sídlo USF1 navštívil dvakrát a viděl všechna oddělení v provozu. Důvod pochybovat nemá také proto, že tým zaplatil federaci vstupní poplatek.

"Možná jsou tu lidé, kteří by chtěli, aby to tým nezvládl, aby mohli získat jeho místo na startovním roštu," uvedl Craw. "Za starých časů jsme zápis nepovažovali za reálný, dokud nedorazil šek a nebyl proplacený. Vstupní poplatky jsou samozřejmě nevratné."

"Pokud chcete důkaz o tom, jestli tu USF1 bude nebo ne, tak poslali svůj vstupní poplatek asi před deseti dny a to číslo se blíží 440 tisícům dolarů. Takže tu budou a my na ně budeme hrdí."

Komplikovanější situace pro Američany nastává s vlastní Grand Prix. Podle Crawa splňuje požadavky formule 1 jen okruh v Indianapolisu a těžko se seženou finanční prostředky na výstavbu nového komplexu.

Proto vidí jako reálnější možnost pořádání závodu na dočasném městském okruhu. V současnosti se touto možností v USA zabývají dvě až tři metropole, prozradil prezident Senátu FIA.
Další článek: Ferrari Parade ve Valencii

12:48 | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).
17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
17. září | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
17. září | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)