Tým USF1 staví pro svůj vůz Type 1 vlastní převodovku

Tým USF1 bude mít jako jediný z nováčků vlastní převodovku, ostatní použijí nakoupené komplety. Svůj první monopost Američané pojmenovali Type 1 a slibují několik netradičních řešení.

"Nemůžu zatím uvést žádné konkrétní detaily, ale zvolili jsme svěží přístup a máme několik odlišných odpovědí," řekl designér americké stáje Scott Bennett. "Jestli jsou správné nebo špatné, zjistíme brzy, ale náš vůz určitě nebude klonem ničeho jiného. A věděli jste, že jako jediný ze čtyř nových týmů stavíme vlastní převodovku?"

Továrnu týmu navštívili také lidé z magazínu Racecar Engineering a potvrdili, že je v plném provozu. Po zhlédnutí některých nákresů dodali, že vůz Type 1 skutečně není žádnou kopií a některá neobvyklá řešení by mohla při prezentaci vyvolat menší údiv.

Inženýři USF1 se při stavbě prvního monopostu formule 1 pohybují v neznámých vodách a zatím nevědí, jaké bude mít jejich úsilí výsledky.

"Když jsme začali s tímto vozem, věnovali jsme se základním věcem," uvedl Bennett. "Většina moderního vozu F1 je určena jasnými pravidly, takže v dnešní době není prostor pro Lotus 88 nebo Tyrrell P34. Ale pořád je tu volná sada základních parametrů, které musíte definovat, než začnete s návrhem - věci jako rozvor, konfigurace pohonu, geometrie zavěšení nebo rozložení hmotnosti."

"A když tohle děláte poprvé, nevíte, co fungovalo v minulosti. Přidejte k tomu některé velké změny pravidel z posledních dvou sezón a je tu ještě více neznámých. Na druhé straně, když čelíte velkému počtu neznámých, nemyslíte si, že víte všechno. Přílišné sebevědomí zničilo daleko více snů než pokora."

Vůz USF1 Type 1 má vyjet k prvním testům na začátku února na okruhu Barber Motorsport Park v Alabamě, poté s ním Američané přijedou testovat do Evropy.

Další článek: Toro Rosso je blízko k potvrzení Alguersuariho na místě druhého jezdce

20. června | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.
20. června | Za chvíli závod F3. Mokro, pravděpodobnost deště 100 %.
19. června | Toto Wolff řekl, že jeho komentáře, že by Mercedes mohl o jezdecké sestavě rozhodnout až v zimě, byl vtip... vystřelil si z opakovaných dotazů novinářů.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink Bottas (1:33.448)
2. trénink Verstappen (1:32.872)
Sobota 19. června 2021
3. trénink Verstappen (1:31.300)
Kvalifikace Verstappen (1:29.990)
Neděle 20. června 2021
Závod Verstappen